Somali’ye yardım TIR’ı yola çıktı

İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası ortaklığında Somali’ye yardım için düzenlenen kampanyada toplanan 25 ton un dün Somali’ye doğru yola çıktı.İzmi...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası ortaklığında Somali’ye yardım için düzenlenen kampanyada toplanan 25 ton un dün Somali’ye doğru yola çıktı.

İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası ortaklığında Ramazan ayı başında Somali’de yaşanan açlık için başlatılan gıda yardımları sonucunda toplanan toplam 25 tonluk un dün İzmit Belediyesi önünde düzenlenen törenle Somali’ye yola çıktı. Törene kampanyayı destekleyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Genel-İş Sendikası Başkanı Vedat Küçük ve çok sayıda belediye personeli katıldı.

[b]UN ALINDI
Ramazan ayının başında başlayan ve 535 kişinin yardım da bulunduğu yardım kampanyasında 20 bin TL’ye yakın para toplandığı ve bununla un alındı. Tören öncesi konuşma yapan Genel-İş Sendikası Başkanı Vedat Küçük, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’ni de hatırlatarak orada verilen mücadelenin şimdi Somali için verildiğini, aynı bu duyarlılıkla yardım çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

[b]AÇLIKTAN ÖLÜM ARI VERİCİ
Kızılay İzmit Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu da yaptığı konuşmada, İslam dünyasının Somali’ye yardım etmemesini kınayarak, “Dünya ülkeleri bu açlığa göz yumuyor. Türkiye’nin başlattığı yardım kampanyalarındaki Kızılay ortaklığı ile yardımları ciddi boyutlara taşındı” dedi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Örnek bir davranışın sonunda bunu yaşıyor ve paylaşıyoruz. İzmit yardım konusunda ne kadar duyarlı olduğunu gösterdi. Bir çocuk doktoru olarak çocukların açlıktan ölmesi acı verici bir durum” dedi.

20 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR