Kocaeli Barosu’na dört avukat daha katıldı

Dün akşam Kocaeli Barosu binasının konferans salonunda düzenlene programda İsmail Onur Aktan, Turgut Özen, İlker Malçok ve Enes Bal, Kocaeli Baro Baş...

Dün akşam Kocaeli Barosu binasının konferans salonunda düzenlene programda İsmail Onur Aktan, Turgut Özen, İlker Malçok ve Enes Bal, Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe eşliğinde yemin ederek avukatlık ruhsatlarına kavuştu. Törene Kocaeli Barosu Başkan Yardımcısı Av. Nuri Almaz, baro yönetimi ve yemin eden avukatların yakınları katılım gösterdi. Düzenlenen tören ile Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat sayısı 1,275 oldu.

 

“HUKUK CİDDİ ANLAMDA YARA ALDI”

Törenin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, “Arkadaşlarımızın, avukatlık mesleğini demokrasi ve hukuk ilkelerine inanarak yapacaklarından eminim. Avukatlık mesleği toplumun aydınlık ve en önde gelen mesleklerinden biri olduğunu bilerek bu işi yapacaklardır. Türkiye’de hukuk ciddi anlamda yara aldı. Bu arkadaşlarımızın yara alan hukuk için ellerinden geleni yapacaklarına eminim” ifadelerini kullandı.

 

“KARANLIK ELBET IŞIĞA ERECEKTİR”

Konuşmasını sürdüren Gökçe, “Türkiye’de hukukun içinde bulunduğu karanlık manzaranın heyecanınızı, umudunuzu, kırmasına, sizleri karanlığa sürüklemesine izin vermeyin. Siz değerli meslektaşlarımın aydınlığa güvenerek söylemekteyim ki bu karanlık elbet ışığa erecektir. Ancak bu güvenin haklı çıkması, mutlak birik ve dayanışma içinde mücadele etmemizle mümkün olacaktır. Bu nedenle baromuzun tüm faaliyetlerinize katılmanızı, çalışmalar yapmanızı, düşünce ve eleştirilerinizi bizimle paylaşmanızı önemle rica ederim. Sizden beklentim kendinizi her zaman geliştiren ve hep okuyan avukatlar olmanızdır” dedi. Gökçe’nin konuşmasının ardından genç avukatlar Gökçe’nin eşliğinde Avukatlık Yemini etti ve sonrasında avukatlık ruhsatlarını aldı.​ Hilal GÜDÜCÜ

 

İsmail Onur Aktan

ismail-002.jpg

Avukatlık yemini eden İsmail Onur Aktan, 1990 İzmit doğumlu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Aktan’a, avukatlık stajını yanında tamamladığı Cahit Çiftçi cüppesini giydirdi.

 

Turgut Özen

turgut.jpg

1989 Ağrı doğumlu olan Turgut Özen, Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Özen stajını Av. Özden Koç’un yanında tamamladı.

 

İlker Malçok

ilker-001.jpg

1991 Üsküdar doğumlu olan İlker Malçok, Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Av. Zekeriya Işık’ın yanında stajını tamamlayan Malçok, cüppesini de Işık’ın elinden giydi.

 

Enes Bal

enes-003.jpg

1992 yılında İzmit’te doğan Enes Bal, 2014 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden mezun oldu. Av. Abdullah Zorlu’nun yanında staj yapan Bal’a cüppesini Zorlu giydirdi.

24 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR