‘Basıldık’ sergisi sanatseverlerle buluştu

ÖZGÜN BASKI RESİM SERGİSİ AÇILDI Temel Eğitim Bölümü atölyelerinden Özgün Baskı Atölyesi'nde üretilen çalışmalar, 11-17 Mayıs 2015 tarihleri arası...

BÜYÜT

ÖZGÜN BASKI RESİM SERGİSİ AÇILDI

Temel Eğitim Bölümü atölyelerinden Özgün Baskı Atölyesi'nde üretilen çalışmalar, 11-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde "Basıldık" sergisiyle izleyenlerle buluştu. Atölye yürütücüsü Öğr. Gör. Muhammet Şengöz ile Yrd. Doç. Osman Odabaş tarafından organize edilen sergide Fotoğraf, Grafik, Heykel, Resim ve Seramik bölümlerinden olmak üzere 34 öğrencinin mono ve linol baskı türündeki çalışmaları yer aldı.

 

TUNCAY EMİR ANAOKULLARI, MÜZİK BÖLÜMÜNÜ ZİYARET ETTİ

Tuncay Emir Anaokulları 6 yaş grubu öğrencileri, Müzik Bölümü’nü ziyaret etti. 21 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen ziyarette Tuncay Emir Anaokulları'nın 6 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Sevgi Damlacıkları, Gökkuşağı ve Deniz Yıldızları sınıflarına Müzik Bölümü’nde eğitimi verilen çalgılar tanıtıldı ve dinletildi. Öğrencilere, Müzik Bölümü Koro Salonu’nda bir konser de verildi.

 

DOÇ. DR. BAŞAR’A KORE GYEONGGİ SERAMİK BİENALİ’NDE ÖDÜL

Seramik sanatının dünya genelinde en prestijli organizasyonlarından biri olan Kore Gyeonggi Seramik Bienali’nde düzenlenen ve 74 ülkeden 1470 sanatçının başvurduğu seramik yarışmasında Kocaeli Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, Sanatçı, Doç. Dr. Safiye Başar’ın “Sessiz Çığlık” adlı video performansı mansiyon ödülüne layık görüldü.

 

MÜZİK VE SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ “CHAMBER”DA GÖREV ALDI

Güney Koreli sanatçı Jee Young Sim Helicon Art Center organizasyonunda I:O Art Residance Bahçecik 2015 kapsamında bir performans gerçekleştirmek için Nisan 2015’te ilimizi ziyaret etti. Kocaeli Mimarlar Odası’nda gerçekleştirilen “Chamber” isimli performansta Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri görev aldı. Tarihi binanın akustik yapısı üzerine kurgulanan performansta Müzik Bölümü öğretim görevlisi Didem Öncel müzik direktörü olarak görev alırken, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri Emre Can Çalışkan, Hakan Arslan, Hazal Kalfa, Duygu Mine Özcan, Mehmet Kadir Osmanoğulları, Pınar İnandım, Korhan Temuçin, Cihat Karaaslan, Melis Akça ve Hamraz Lotfi Barış Manço’nun “Kol Düğmeleri” isimli parçasını seslendirdiler.

28 Mayıs 2015 Kocaeli- Kültür-SanatYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR