CHP'den 73 üyeden 20'si aday gösterildi

    CHP’de 30 Mart seçimleri öncesindeki meclis listeleri dün açıklandı. Son ana kadar bekletilen listelerde yine ilginç isimler ön plana çıktı. 8 Şub...

 

 

CHP’de 30 Mart seçimleri öncesindeki meclis listeleri dün açıklandı. Son ana kadar bekletilen listelerde yine ilginç isimler ön plana çıktı. 8 Şubat’ta yapılan ön seçimde başarılı neticeler alan kadınların üst sıralarda yer aldığı ilçelerdeki listelerde başkan adayları, birçok özel kişiye listelerin üst noktalarında yer verdi.

 

73 ÜYEDEN 20’Sİ LİSTEDE

Öte yandan CHP’de de tıpkı AKP’de olduğu gibi mevcut meclis üyelerinden birçoğu listelerde yer alamadı. Buna göre, CHP’nin temsilcisi olarak listelerde belediye meclislerinde görev yapan 73 üyeden, 20’si aday gösterildi. CHP listelerindeki en büyük kıyım ise İzmit’te yaşandı.

 

İZMİT’TE DEĞİŞİM BÜYÜK

İzmit İlçe Örgütü tarafından hazırlanan listelerde yalnızca ön seçimi ilk sırada geçen Şaban Sarıgülle ile Muzaffer Gürfidan yer alabildi. Bu isimlerinin dışındaki Fikret Gökmen, Günay Atun, Temel Yılmaz, Fahri Örengül, Faik Çelik, İsmail Sağıroğlu, Hüseyin Canıgeniş, Cengiz Özcan, Elif Bülbül, Gülümser Ayhan, Fahri Meydan, Hasbi Kösemen, Şahsuvar Marul, Ç. Devrim Yıldız, Orhan Karadağ, Mehmet Demirtaş ve Cengiz Çakar, aday olamadı.

 

KÖRFEZ’DE İTTİFAK!

CHP’nin en iddialı olduğu seçim bölgelerinden biri olan Körfez ilçede ittifak sonunda resmiyet kazandı. Demokrat Parti ile 2004 ve 2009 seçimlerinde Körfez Belediye Başkanlığı’na aday olan Fevzi Canbaz ile ekibi, bu seçimde CHP’li destekleme kararı aldı. Bu karar, CHP’nin ilçedeki meclis listesine de yansıdı.

 

CANBAZ DA LİSTEDİ

Buna göre Fevzi Canbaz, hazırlanan meclis listesinin iki numarasına oturdu. Aynı zamanda yine Demokrat Parti’den Ömer Dilek de listenin 8. sırasında kendine yer bulurken, 12. sırada yer alan Mete Gür’ün bunu kabul etmediği ve bu nedenle listede yer almadığı öğrenildi. CHP’de ön seçimi zaferle geçen Engin Taşdemir listenin ilk sırasında yer aldı. Mevcut meclis üyelerinden ise yalnızca Tayfun Balıkçı ile Tuğman Kayalı’nın listeye girmesi ise dikkat çekti.

19 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR