Bakan Işık: Koalisyon isteyenlere Osmanlı tokadı atın

AKP’ye oy vermeyenleri ikna edelim diyen Bakan Işık “AKP’ye oy verip de sandığa gitmeyeceğim diyenleri ikna edelim. AKP’ye oy vermeyenlere neler oldu...

AKP’ye oy vermeyenleri ikna edelim diyen Bakan Işık “AKP’ye oy verip de sandığa gitmeyeceğim diyenleri ikna edelim. AKP’ye oy vermeyenlere neler olduğunu anlatalım. Alikahya’da oy rekoru kırılmasını bekliyorum. Koalisyon isteyenlere Osmanlı tokadı atmanızı istiyorum. Bunlar ancak Osmanlı tokadından anlar” açıklamasında bulundu.

 

AKP Alikahya seçim irtibat bürosu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla açıldı. Programın açılış konuşmasında AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz “100 yılın seçimidir. Eski ve yeni Türkiye seçimidir. Alikahya her zaman AKP’nin yanında olmuştur” ifadelerini kullandı.

 

ROZET TAKTI

Eski MHP’li olan körfez Turizm Sahibi Kadir Göksoy AKP saflarına katıldı. Göksoy’un rozetini Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık tarafından takıldı. Bakan Işık “Alikahya AKP’nin kalesidir. Her seçimde bizlere destek verdiniz. 3 Kasım 2002 yılından bu yana her şey daha iyiye giderken birileri akla hayale gelmeyeceklerle AKP’yi kötülemektedirler” ifadelerini kullandılar.

 

MHP’YE GÖNDERME

Dün akşam buraya gelmişler yolsuzluklardan nutuk atmışlar diyen Balakn Işık “3.5 yılda memleketi mahfettiler. 13 yıldır iktidardayız. Alikahya Ordu Gölköy’den buraya gelmiş kardeşlerimizdir. Geçmiş yıllarda Ordu’ya kadar çile yolu çekerek gidilirdi. Kaç canımızı kazalarda verdik. 2002 yılına kadar Bolu tünelinden geçilmezdi. 90 yılında senesinde ihalesi yapıldı. 93 yılında yapımına başlanılmıştı” ifadelerini kullandı.

 

KOALİSYON DÖNEMİ

Bakan Işık “Yollarda kalite yükseldi. Aşırı hızdan dolayı kazalar olmaktadır. Yolla yolsuzluk bir arada olmaz. Memlekette yolsuzluk varsa yol yapamazsınız. 40 Milyar dolar yükü DSP, MHP ve ANAP üçlüsü sayesinde olmuştur. MHP’ye oy verene sözüm değildir. Buraya gelip de kürsüden konuşanlaradır. Koalisyon kurulmasında banka pazarlığı yapılmıştı” değerlendirmesinde bulundu.

 

CENGİZ TOPEL

Bakan Işık “Cengiz Topel’İn tepe tıraşı bitiyor. Cihaz hazır yerleştirilecek. Trabzon’a seferler başladı. Şimdi Erzurum, Antalya başlayacak. Ordu Giresun hava alanına uçuşların başlamasını istiyorum. 2.5 saat de Gölköy’e gideceksiniz. Yolsuzluk olsa bunlar olurmuydu? 23 tane Ordu’da tünel yapılmıştır. 3.5 senede bir tane hizmet göstersinler. Memleketi batırmaktan başka ne yaptınız ki? Sonra yolsuzluk diyeceksiniz” dedi.  

 

HIZLI TREN

Alikahya’da oturup da MHP’ye oy veren kardeşlerimiz AKP’ye oy vereceklerine inanıyorum diyen Bakan Işık “Son dönemlerde yaşananları herkes görmektedir. Biz değerlerimize önem veririz.  Onlar konuşur AKP yapar. Hızlı tren yurdumun her köşesine gidecektir. İstanbul-Kars arasında hızlı tren olacak. Bu memleketin her köşesi bizimdir” değerlendirmesinde bulundu.  

 

İCRAAT MİLLİYETÇİLİĞİ

Işık “Bizler icraat milliyetçisiyiz. Bizim milliyetçiliğimiz millete hizmet etmektir. Milleti namerdi muhtaç etmemektir. Alikahya AKP’nin kalesidir. Yapılan hizmetleri görmektedir. Kimin çalıştığını kimin konuştuğunu görmektedir. Alikahya nutuk atanı görmektedir. Gece gündüz çalışan AKP kadrolarını görmektedir. AKP dürüstçe çalışmasaydı. 13 yıldır iktidarın bakanı buraya gelemezdi. Sizi silah zoruyla buraya getiremezlerdi” açıklamasında bulundu.  

 

DSP’Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile çalışma yapıyoruz. Orman içerisinde kalan arazilerin durumunu çözeceğiz. Müjdeyi vereceğim diyen Bakan Işık “3 Kasım 2002 seçimlerinde Ereğli’ye DSP’nin yöneticileri geldiği zaman kimse gitmedi. Yunanistan’ın durumu görülmektedir. Bir dönem o duruma düşürüldük. ABD Başkanının karşısında esas duruşta fotoğraflar yayınlandı” dedi.  

 

71 YIL GECİKTİ

IMF para verdiği talimatları verdi yetmedi Kemal Derviş’i gönderdiler diyen Bakan Işık “Yerli hızlı tren üretimi için çalışmalar başlamıştır. Kendi trenimizi yapacağız. Onlara da satacağız. Yerli araç için çalışmaya başladık. Nuri Demirağ bir kahramandı. O zaman CHP zihniyeti sayesinde batırdılar. Türkiye’nin uçak yapma hayali 71 yıl gecikti. Yerli uçağa start verildi” değerlendirmesinde bulundu.

 

AĞUSTOS'TA ÇIKIYOR

Yerli arabanın ağustos ayında ilk protatiplerini göreceksiniz diyen Bakan Işık “2020 öncesinde satışa sunulacaktır. Öyle bir araba sunulacak ki çok kaliteli, güvenli ve ekonomik olacaktır. Milliyetçilik budur. AKP bu millete öz güvenini geri vermiştir. AKP’nin bu durumu bazılarını sevindiriyor bazılarını korkutmaktadır. Bizlerle uğraşmaya devam etmektedirler” açıklamasında bulundu.    

 

BAHÇELİ’YE GÖNDERME

Işık “MHP Genel Başkanı Bahçeli, HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında hiçbir şey söylememiştir diyen Bakan Işık “CHP, MHP ve HDP koalisyonu gündeme gelmiştir. Bahçeli konuşmuyor çünkü koalisyonu hedefliyor. Şuanda siyaset mühendislerinin projesi AKP’yi düşürmektir. Ülkemiz koalisyonlarda kaybetmiştir” dedi.  

 

OSMANLI TOKADI

AKP’ye oy vermeyenleri ikna edelim diyen Bakan Işık “AKP’ye oy verip da sandığa gitmeyeceğim diyenleri ikna edelim. AKP’ye oy vermeyenlere neler olduğunu anlatalım. Japonya 56 yıl tek parti tarafından yönetildi. Şimdi dünya lideri ülkelerden biridir. Alikahya’da oy rekoru kırılmasını bekliyorum. Koalisyon isteyenlere Osmanlı tokadı atmanızı istiyorum. Bunlar ancak Osmanlı tokadından anlar” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

04 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

BİRİ BEY - O OLACAK BU OLACAK YAAA ASKERİ ÜCRETLE ÇALIŞANLAR NE OLACAK BAKANIM BUNLARI KULLANMAYA PARA LAZIM OLACAKLA OLMUYOR...İCRAAT YOK

Yanıtla . 0Beğen 04 Haziran 11:11
01

OSMAN BEY - 8 HAZİRANDA KİMİN OSMANLI TOKATINI YEDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ

Yanıtla . 0Beğen 04 Haziran 11:11
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR