KOÜ Öğrencilerinden Toplumsal Sorumluluk Projesi

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri toplumsal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında bu kez İzmit Meslek Yüksekokulu Yerel Yö...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri toplumsal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında bu kez İzmit Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler bölümü öğrencileri Çayırova Belediyesi’ni ziyaret etti. Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’tan projeleri kapsamında destek alan öğrenciler belediyenin yaptığı ve yapacak olduğu toplumsal sorumluluk projelerini inceledi. Ziyaretin ardından Çayırova’yı gezen öğrenciler Çayırova Belediyesi ile birlikte yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine dağıttı.
 
BELEDİYEDEN DESTEK
Kocaeli Üniversitesi İzmit Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler bölümü öğrencilerinden oluşan 10 kişilik grup Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ı ziyaret etti. Toplumsal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilerin gerçekleştirdiği ziyaretten son derece memnun olan Başkan Akbaş, “Gençlerin bu tür projelerde yer alması son derece memnun edici bir durum. Gençlerin toplum ile iç içe olması ve toplumun sorunlarını çözmeye yönelik düşüncelerini Çayırova Belediyesi sonuna kadar destekleyecektir. Üniversitemiz ile birlikte oldukça çok güzel projelere imza atabiliriz” dedi. Kendilerine verilen destek için teşekkür eden öğrenciler, Çayırova Belediyesi’nin yaptığı ve yapacak olduğu projeleri inceledi.
 
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ZİYARET
KOÜ öğrencileri belediye ziyaretinin ardından belirlemiş olduğu ihtiyaç sahibi evlere ziyarette bulunarak, erzak dağıttı. Öğrenciler adına konuşan Ömer Akbaş,”Sadece Çayırova’da değil Kocaeli ve Türkiye genelinde yardıma muhtaç insanlar bulunmakta. Bizler milyonlarca üniversite öğrencisinden bir kaçıyız. Tüm öğrenci arkadaşlarımız bulundukları illerde bu tür sosyal olaylara el atmalı. Toplumumuzun sosyal yapısını öğrenmeli. Biz bu projenin örnek olmasını diliyoruz.” açıklamasında bulundu. Ziyaretlerin ardından Çayırova’nın sosyal durumunu gözlemleyebilmek için ailelere konuk olan ve Çayırova’da tur atan öğrenciler, daha büyük projelere adım atacaklarına söz verdi.

02 Kasım 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR