Karabalık: Ceketimi koysam yüzde 50 oy alırım

Kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, daha önce hakkında iddia edilen yolsuzluk...

BÜYÜT

Kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, daha önce hakkında iddia edilen yolsuzlukla ilgili açıklamalarda bulundu. Karabalık, “Bu oyun, satılmış bir müfettişin düzmecesiydi” dedi
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, seçimlerden önce vaat ettiği projeleri arasında yer alan ve yapımı tamamlanan ‘Sukay Park’ta dün kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyerek Kartepe ilçesinde hayata geçirdiği projelere değindi. Kartepe’nin Kocaeli’nin ilçeleri arasında en önemli ilçelerden biri olduğunu ifade eden Karabalık, Kartepe’yi ayrıcalıklı kılan 5 projeyi de sıraladı. Karabalık, kar kayağı, su kayağı, havaalanı, hipodrom ve kent merkezinin Kartepe ilçesini diğer ilçelerden daha cazip kıldığını söyledi.
“DOSYALAR ELİMİZDE”
Şükrü Karabalık, daha önce hakkında çıkan ve uzun zaman gündemde kalan yolsuzluk iddialarına da değindi. Bunun bir düzmece oyun olduğunu ifade eden Karabalık, bu oyunun satılmış bir müfettişin düzmecesi olduğunu da söyledi. Herkesin karşısına yüzünün akıyla çıktığını belirten Karabalık, “Kimsenin beni karalamaya gücü yetmez, davayla ilgili dosyalar elimizde ve tüm gerçekler o dosyada yazıyor. Şu an için bunu açıklamak istemiyorum. Bunun kararını seçimlere 6 ay kala açıklayacağım. Zaten temayül yoklamaları ve anketler de belirleyici olacaktır. Ama ben burada ceketimi koysam yüzde 50 oy alırım. Siyasetteki dinozorların karşısına çıkıp üç kez seçim kazandım” dedi.
“BU BANA OYNANMIŞ BİR OYUNDU”
Bu olayın içerisinde bir medya patronu(Gazetemiz Baş Yazarı Tanzer Ünal), bir bürokrat (Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı) ve bir tane de eski belediye başkanının (Köseköy eski Belediye Başkanı Habip Sarman) olduğunu söyleyen Karabalık, “Müfettiş beni tuzağa düşürmek için önceden hazırlanmış bir senaryoydu. Bunlar beni itibarsızlaştırmak ve basın yoluyla beni karalamak hatta siyasi hayatımı bitirmek için birlikte hareket ettiler; ama hedeflediklerini başaramadılar. Bu işin sonucunda her halükarda müfettiş gereken cezayı alacaktır. Avukatımın elinde bulunan ve yakında kamuoyuyla paylaşacağımız dosyada bu isimler yazıyor” diye konuştu.
“4 MEVSİMİN YAŞANDIĞI İLÇEYİZ”
Kent merkezi projelerinin ilçe halkı için en büyük projeleri olduğunu ifade eden Karabalık, bu projenin tamamlanmasıyla birlikte Kartepe ilçesini diğer ilçelerin gölgesinden kurtaracağını iddia etti. Seçimlerden önce 101 projeyi hayata geçireceklerini belirten Karabalık, bu projelerden 80’ini bitirdiklerini söyledi. Kartepe’yi turizm kenti yapmaya hazır olduklarını belirten Karabalık, “İlçemiz adeta cennetten bir köşe, bu doğal güzelliği ekolojik dengeyi bozmadan turizme açıyor olmak ilçemizi 4 mevsim turizm hayatının yaşandığı bir yere dönüştüreceğiz” ifadelerini kullandı.
“İLÇEMİZ DAHA DA GELİŞECEK”
Şükrü Karabalık, “İlçemizin yerli ve yabancı turistlerle dolup taşması gayet normal çünkü Türkiye’de havaalanı, hipodromu, kar kayağı, yamaç paraşütü ve su kayağı imkanlarını bir arada sunan tek ilçeyiz. Bu da bizi diğer tüm ilçelerden farklı bir konuma yerleştirmektedir. Ayrıca gündemde olan teleferik ve hızlı tren projelerimiz de hayata geçirildiği zaman yakalanılan bu ivmeyi daha da yükselteceğimize kimse şüpheyle bakmamalıdır” şeklinde konuştu.

14 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR