Konut fiyatı en çok Kocaeli’de yükseldi

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Reidin.com tarafından Garanti Mortgage’ın desteğiyle hazırlanan emlak endeksleri rap...

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Reidin.com tarafından Garanti Mortgage’ın desteğiyle hazırlanan emlak endeksleri raporuna göre; kasım ayında yeni konut fiyatları ise bir önceki aya göre yüzde 0.59 azalırken, geçen yıl aynı döneme göre yüzde 5.63 yükseldi.

 

3+1’LER ÇOK ARTTI

Yeni konut satış fiyatları geçtiğimiz kasım ayında bir önceki aya göre 1+1 dairlerde yüzde 0.49 artarken; 2+1 dairelerde yüzde 0.64, 3+1 dairelerde yüzde 0.72, 4+1 dairelerde yüzde 0.5 arttı.

 

KOCAELİ YÜKSELİŞTE

Açıklanan verilere göre ise Kocaeli’nin metrekare başına yüzde 1.46 değer artışıyla kasım ayında konut satış fiyatlarının en fazla yükseldiği il olduğu belirtildi. Aynı dönemde metrekare başına konut satış fiyatları İzmir’de yüzde 1.35, İstanbul’da yüzde 1.15, Ankara’da ise yüzde 0.87 artış kaydedildi.

 

ARAŞTIRMA 71 İLÇEYİ KAPSIYOR

Reidin Emlak Endeksi, Türkiye'nin nüfus yoğunluğu bakımından en büyük ve en çok konut kredisi kullandırılan 7 ilindeki fiyat göstergelerini temel alırken; Kocaeli ile birlikte Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir’deki toplam 71 ilçeyi kapsıyor.

16 Aralık 2014 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR