Kara kışı üşümeden atlatmanın en ekonomik yolları

Peki, aslında birçok ilde birkaç aydır devam eden, şimdi de yurdun geneline yayılması beklenen kara kışa nasıl hazırlanmalıyız? Aslında çok basit ve...

Peki, aslında birçok ilde birkaç aydır devam eden, şimdi de yurdun geneline yayılması beklenen kara kışa nasıl hazırlanmalıyız? Aslında çok basit ve ekonomik birkaç basit hamle ile zorlu geçmesi beklenen kış aylarının üstesinden kolayca gelmek mümkün.

sahibinden.com da kar yağışları öncesi, kış aylarının üstesinden kolayca gelinebilmesi için kullanıcılarına önemli ip uçları veriyor. Kombi bakımından, çatı tamirine ve baca temizliğine kadar birçok çözümü “Hizmetler” kategorisi altında kullanıcılarına sunan sahibinden.com, ihtiyaç duyan herkesi uzman kurumlarla ve ustalara buluşturuyor.

 

Yeni yılda daha sıcak evler için tavsiyeler

Kış aylarında yaşanılan mekânın yağmur, kar ve soğuk nedeniyle zarar görmesini engelleyerek, mekân içi ısı ve enerji kaçaklarını önlemek amacıyla alınabilecek pek çok önlem bulunuyor.

 

-Kapıları ve pencereleri gözden geçirin

Ev kapı ve pencerelerinin hava boşlukları içermesi, içerideki sıcaklığın dışarı kaçmasına, dışarıdaki soğuğun da içeri girmesine neden oluyor.  Hava boşluklarına neden olabilecek arızaların mutlaka giderilmesi, arızalı mekanizmaların değiştirilmesi gerekiyor.

 

- Kombinizin bakımını yaptırın

Kombinin düzenli bakımını yaptırarak kombiden yüksek performans alınabilir. Bu da uzun saatler çalıştırmadan tasarruflu bir şekilde kombiden yararlanılmasını sağlayabilir. Öte yandan kombide zamanla oluşan kireç cihazın önemli parçalarına zarar verebilir.   Yaz boyunca kullanılmayan kalorifer peteklerindeki su henüz alınmamışsa bunların da tekrar gözden geçirilmesi gerekir.

 

- Çatıyı kontrol edin

Yağışlar ve kar evlerde çatıları olumsuz etkiliyor. Tavan akması, çatlaklardan soğuğun içeri süzülmesi en sık karşılaşılan problemleri oluşturuyor. Bu nedenle çatıdaki yalıtımın kontrol edilmesi böyle bir sorun varsa çatlakların onarılması gerekiyor.

 

- Bacayı temizletin

Binalarda ya da müstakil evlerde baca temizliği önem taşıyor. Özellikle şömineli evlerin bacasının yılda en az iki kez temizletilmesi gerekiyor. Hem ısınma performansı hem güvenlik için bu işlem önem taşıyor.

 

Kışa özel “Hizmetler”

sahibinden.com  “Hizmetler” kategorisi ile evlerde kapı ve pencerelerdeki aksaklıkların giderilmesine, kombinin yetkili servis tarafından bakımının yapılmasına, baca temizliğinin alanında uzman kişilerce gerçekleştirilmesine ve çatıdaki sorunların kusursuz şekilde onarılmasına yardımcı oluyor.

 

http://www.sahibinden.com/hizmetler  kategorisi içerisinde “Ev, Tadilat ve Dekorasyon” sekmesi içerisinde ihtiyaç duyan herkes ev içi ısı yalıtımıyla ilgili uzman kurumlara ve ustalara ulaşabiliyor. sahibinden.com internet sitesi ya da sahibinden.com mobil uygulaması ile “Hizmetler” kategorisine rahatlıkla ulaşılabiliyor.

30 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

cenk - Valla bu tavsiyelere uyduğunuz zaman en azından bir-iki ayık doğalgaz parası da bunlar için toka etmeniz gerekiyor !

Yani, sizin anlayacağınız tasarruf etmek istemeniz bile cebe dayanıyor !

Allah garibanlara kuvvet versin!

Yanıtla . 0Beğen 30 Aralık 11:31
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR