Hazır giyim sektörü tasarımlarıyla Fashion SVP fuarında boy gösterecek

Önemli moda fuarlarından biri olan Fashion SVP fuarına Türkiye milli katılımını EİB düzenliyor. Türkiye’nin ihracatta yıldız sektörleri arasında ye...

BÜYÜT

Önemli moda fuarlarından biri olan Fashion SVP fuarına Türkiye milli katılımını EİB düzenliyor.

Türkiye’nin ihracatta yıldız sektörleri arasında yer alan hazır giyim sektörü, firmalarımızın ürünlerini tanıtmak ve Birleşik Krallık'a ihracatımızı artırmak amacıyla 29-30 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Fashion SVP fuarına çıkartma yapmaya hazırlanıyor.

 

Hazır Giyim için önemli bir moda fuarı olan Fashion SVP Fuarı Türkiye Milli Katılım Organizasyonu’nu  Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği gerçekleştiriyor. Milli Katılım Organizasyonu ile 16 Türk firması fuara katılırken firmalar özellikle İngiltere, Kuzey Avrupa ve İskandinav ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihracatlarını arttırma çabası içinde olacak.

 

Turkish Fashion Break “Bir Kahve Molası Ticaret” sloganıyla 2001 yılından bu yana Londra’da Türk hazırgiyim ihracatını arttırmak için “Sektörel Ticaret Heyeti” organizasyonlarına imza attıklarını belirten Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, bu sefer dünyanın en önemli moda merkezlerinden Londra’da dünyanın önde gelen moda fuarlarından Fashion SVP Londra’ya katılarak Türkiye’nin İngiltere ve Avrupa pazarındaki konumunu güçlendirmek istediklerini söyledi.

 

Türk hazırgiyim sektörünün İngiltere, Kuzey Avrupa ve İskandinav ülkelerindeki üst düzey alıcılarla Fashion SVP Londra Fuarı’nda yüz yüze gelme fırsatı bulacağına işaret eden Kızılgüneşler, “Fashion SVP fuarında katılımcılar aynı zamanda kumaş ve ürün uzmanlarından son trendler hakkında da bilgi edinebilecekler. Yaklaşık 30 milyar dolar hazır giyim  ithalat potansiyeline sahip İngiltere, ihracat yaptığımız Avrupa ülkeleri arasında Almanya'dan sonra ikinci sırada yer alıyor. 2015 yılının Ocak – Ağustos döneminde 79 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik. Hazır giyim üreticilerimizi İngiltere alıcılarıyla buluşturup İngiltere'ye olan ihracatımızı artırmayı hedeflediğimiz bu organizasyona imza atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Fashion SVP Fuarı’na Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin Milli Katılım Organizasyonu ile katılacak firmalar; “Akçakaya Group, Apaz Tekstil, Are Tekstil, Avantage Spot Tekstil, CU Tekstil, Eriş Giyim, Fıratteks Tekstil, İya Tekstil, Leana Tekstil, Mergü Tekstil, Mosi Tekstil, Özsimge Tekstil, Ral Tekstil, Seyfeli Tekstil, Tuline Tekstil, Yalaz Tekstil” 

23 Eylül 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR