KOTO’da yılın son toplantısına üyeler ilgi göstermedi

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), 2012 yılının son meclis toplantısını, oda binasında gerçekleştirdiKOTO’nun aralık ayı meclis toplantısına alışılmışın ak...

BÜYÜT

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), 2012 yılının son meclis toplantısını, oda binasında gerçekleştirdi

KOTO’nun aralık ayı meclis toplantısına alışılmışın aksine katılım çok düşüktü. Bunun yanı sıra KOTO başkan adayı Murat Özdağ toplantıya yine katılmadı. Bu ayki toplantıya Kocaeli Vergi Daire Başkanlığı Denetim Grup Müdür Vekili İlhami Bülbül, meclisteki ilk konuşmayı gerçekleştirerek ‘Vergi incelemesi ve denetim uygulamaları hakkında bilgilendirme çalışması’ isimli sunumuyla katıldı.

“EKONOMİDE DARALMALAR GÖZLENDİ”
2012 yılının son meclis toplantısında konuşan KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş, büyüyen Türkiye ekonomisinin bazı dönemlerde dalgalanmalar geçirerek daralmalar yaşadığını söyledi. Keleş, “2012 yılında bölgesel ve küresel gelişmelerin yansımalarından uzak duran Türkiye, dış ticaretini geliştirip özellikle ihracatı arttırarak ekonomisiyle büyümeyi başarmıştır. Fakat bununla birlikte yıl içerisinde iç dinamiklere ilişkin bazı daralmalarında yaşandığı göz ardı edilemez” ifadelerini kullandı.

2013 BÜTÇESİ BELİRLENDİ
KOTO 2013 yılı öngörülen bütçe görüşmeleri sırasında gergin anlar yaşandı. İlk itiraz meclis üyesi Orhan Tunçöz’den geldi. Tunçöz, “Öncelikle iş programında yer alan hükümlerin geçen yıldan bir farkı olmadığını belirtmek istiyorum. Fakat önsözde genişletilmiştir ifadeleri kullanılmış. Ya KOTO yönetimi vaat ettiği işleri gerçekleştirsin ya da önsözde üyeleri kandırmasın” şeklinde konuştu. Bu eleştiriye karşı KOTO yönetiminden bir cevap gelmedi. Tartışmaların eşiğinde KOTO’nun 2013 öngörülen bütçesi 5 milyon 544 bin 569 lira olarak belirlendi.

BURADA MASAJ FİYATI MI KONUŞULMALI
Bütçe görüşmelerinin ardından gündemin 7’nci maddesi olan güzellik ve masaj salonlarının ücret tarifeleri görüşüldü. Masaj fiyatları denilince üyeler arasında gülüşmeler yaşandı. Bu duruma daha fazla kayıtsız kalamayan meclis üyesi Bülent Karagöz, “Buraya ilk geldiğimizde simit fiyatı konuştuk. Gidiyoruz masaj fiyatı konuşuyoruz. Burada bu kadar önemli konular varken bunları mı konuşmalıyız” dedi. Karagöz ayrıca, Divan Başkanı Hakkı Özkan’ın üyelerin konuşma sürelerini kısa tutması konusundaki uyarılarını da eleştirdi.

26 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR