Sirmen: Dağ gibi borç var

Köy ziyaretlerine devam eden Sirmen, Akmeşe, Bayraktar ve Durhasan köylerinde İzmit Belediyesi'nin devlete ve özel sektöre olan borçlarının yüksek old...

BÜYÜTKöy ziyaretlerine devam eden Sirmen, Akmeşe, Bayraktar ve Durhasan köylerinde İzmit Belediyesi'nin devlete ve özel sektöre olan borçlarının yüksek olduğuna vurgu yaparak 'Dağ gibi borç var' dedi.

Bayram ziyaretleri kapsamında bir dizi köy ziyaretlerinde bulunan eski milletvekili ve eski belediye Sefa Sirmen, ziyaretlerine Akmeşe, Balören, Durhasan köyleriyle devam ederek köy ahalisi ve partililerle buluştu. Cuma namazını da köy cemaatiyle beraber kılan Sirmen, ardından köyün önde gelen pek çok isminin ve partililerin katıldığı toplantıda, halkla bayramlaştı.

DEMOKRATİK ORTAM
Moralinin hayli yüksek olduğu gözlenen Sirmen köy halkına hitaben bir konuşma gerçekleştirerek; Partimiz çok uzun zaman sonra ön seçim kararı aldı. Bu ön seçim kararı ile geçmişte olduğu gibi demokratik bir ortam, her üyenin içine sinecek bir kararın çıkması için zemin oluşturulmuş oldu. Partililerimiz kimin belediye başkan adayı olmasını isterse ona oy verecek ve adayımız o olacak” dedi.

DAĞ GİBİ BORÇ VAR
Sözlerine devam eden Sirmen; Kentimiz artık eskisi gibi tüm Türkiye tarafından konuşulan bir kent değil. Borç şampiyonu bir şehirde yaşıyoruz. İşçilerin sigorta paraları ve vergi borçları dağ gibi borçlar oluşturmuş durumda. Belediye'nin en büyük borç kalemlerini bunlar oluşturuyor. Bizim zamanımızda günü gününe yatan bu paralar bu gün büyük borçlar halinde bekliyor.” dedi.

YEPYENİ PROJELER
Konuşmasının bir bölümünde genç ve kadın seçmenlere de vurgu yapan Sirmen; Gençlerimiz ve kadınlarımız için yepyeni bir yaşam ortamı, yepyeni bir sosyal ortam oluşturacağız. İşsiz gençlerimiz harekete geçireceğimiz yeni projelerimizde iş sahibi olacak ve kent ekonomisine can gelecek. Kentimizin bu ekonomik gelişmeye ve proje anlamında yeni yatırımlara ihtiyacı var' dedi.

19 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR