Bahçeli: Kurultayın gerçekleşmesi imkansızdır

MHP Kocaeli İl Başkanlığı’nın Antikkapı Restaurant’ın açık alanda gerçekleştirdiği iftar programı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla ge...

MHP Kocaeli İl Başkanlığı’nın Antikkapı Restaurant’ın açık alanda gerçekleştirdiği iftar programı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla gerçekleşti. Bahçeli, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile iftarın yapılacağı alana iftar saatinden 5 dakika önce gelirken Bahçeli’yi MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, parti yöneticileri ve Ülkü Ocakları üyeleri karşıladı. Bahçeli’nin aracından indiği sırada görüntü almak isteyen basın mensupları MHP’liler tarafından itilerek tartaklandı. Özellikle bayan basın mensupları zor anlar yaşadı. Yoğun katılımın sağlandığı iftar programının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin liderliğinde İl ve ilçe başkanları, genel merkez yöneticileri, üst kurul delegelerinin katılımıyla Antikkapı Restauran’ta basına kapalı olarak toplantı gerçekleştirildi. Ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilimizden ayrıldı.

YOĞUN KATILIM

MHP Kocaeli İl Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği dev iftara, “MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Kocaeli Milletvekili MYK Üyesi Saffet Sancaklı, MHP MYK Üyesi Erol Gül, MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nevin Taşlıçay, MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim Çakır, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Taşkın, İl Kadın Kolları Başkanı Özge Keçeci, Kocaeli Türk Ocakları Başkanı Yücel Alpay Demir, KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, Ülkü Ocakları eski başkanı İbrahim Özcan, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, Türk Diyanet Vakıf Sen Şube Başkanı Numan Uysal ile birlikte yaklaşık 4 bin kişi katıldı. Programa olağan üstü kurultay çağrısı yapan muhaliflerden hiç bir isim katılmazken, hem tüzük kurultayına katılan hemde MHP İl Başkanlığı’nın her programına katılan Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır, Bahçeli’yi karşılayanlar arasındaydı.

untitled-1-recovered-001.jpg

 

SİZİ ANLAYAMADIK LİDERİM

 

Hep beraber açılan oruçların ardından iftar alanında kurula dev sahneye gelerek ilk olarak konuşan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, “Kocaeli teşkilatları olarak bizleri önemsediğiniz yoğun programınıza rağmen iftar programımıza katıldığınız için teşekkür ediyoruz. Liderimizin politikalarını ve görüşlerini anlıyoruz. Ne mutlu bize sizin gibi bir liderimiz var. Bugün biz yöneticiler sizin uyarılarını dinleseydin bu sorunlar yaşanmazdı. Sizi anlayamadığımız için bize hakkınızı helal edin sayın liderim. Biz sizi anlatamadık. 7 Haziran ve 1 Kasım’ı anlamadık. Araştırın öğrenin dediniz. Biz araştırmadık öğrenemedik. Seni anlayamadığımız için biz affedin liderim. Bazıları imza peşinde koşarken siz Kocaeli’de ameliyat masasındaydınız. Liderimizin öneri ve görüşlerine sahip çıkma sözü veriyoruz. Sizinle aynı yolda yürüyeceğimiz davamıza sahip çıkacağımıza namus sözü veriyoruz. Geri adım atan namerttir” ifadelerinde bulundu.

 

FİLİSTİN DAVASI AĞIR YARALAR ALMIŞTIR

Daha sonra kürsüye gelerek konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kökeni ne olursa olsun tüm vatandaşlarıma iyi bayramlar dileklerimi iletiyorum. Karamsarlığa yüzümüzü dönmek durumundayız. Milli ahlak milli ruhtur. En büyük güvencemiz milli ruhun sağlam oluşudur. Öz değerlerine yabancılaşan toplumların tarihten silinmesi kaçınılmazdır. Yeni bir Ramazan Bayramına daha hep birlikte ulaştık. Bayram hatırlanmanın hatır sormanın gönül almanı kalpleri onanmasının manevi fırsatıdır. Kocaeli bayramlaşırken Diyarbakır da bayramlaşmaktadır. Nice Türk İslam yurdu bayram yapmaktadır. İçten bir bayramlaşmaya çok ihtiyacımız vardır. Milletçe ıstıraplı sancılı dramatik günler geçirdik. Ülkemiz kanlı terör döngüsünün içine hapsedildi. Terör örgütleri Türkiye’yi mesken tuttu. İnsanlarımıza kastettiler. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör dehşeti hepimizi derinden üzdü. Ölenlere Allah’tan rahmet, milletimize ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türkiye’miz şiddet sarmalındadır. Ortadoğu tarihinin en karanlık günlerinden geçmektedir. Dün bizimle barış yaşayan cumhuriyetler insan canına kasteden katillerin tehdidi altındadır. Müslümanlar arasındaki bağlar gevşemiştir. İsrail Gazze’yi senelerce vurmuştur. Filistin davası çok ağır yaralar almıştır. 2 yıl önceki Ramazan ayından her türlü insanlık dışı vahşet İsrail tarafından yapılmıştır. Camiler imha edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

O BELEDİYE BAŞKANI BİZİM İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR

MHP’li Kemer Belediye başkanının düşürülen Rus uçağı pilotunun ailesine ev yardımı yapacağını bildirmesinin partiye ihanet olduğunu söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli, “Bu izansızlığın, bu şuursuzluğun tarifi yoktur. Şehitlerimizi aklının ucuna dahi getirmekten bihaber bu belediye başkanının yaptığı tek kelimeyle parti ilkelerimize, davamızın emanetlerine saygısızlıktır. Rus pilotunun ailesine ev vermeyi düşünen bu belediye başkanı, Türkmen katillerine, egemenlik haklarımızı ihlal eden mütecaviz emellere kucak açmıştır. Böyle bir şahsın MHP’de yeri olmaz, olmayacaktır. Türkmen Dağı’na bomba atıp, Bayır-Bucak Türkmenlerinin kanını dökenleri taltif etmeye cüret edenlerin bir saniye bile aramızda durması kendimizi inkardır. Ve bu belediye başkanı bizim için yok hükmündedir. Bu şahsın paradigma değişimcisi olması, Milliyetçi Hareket Partisi’nin nasıl bir saldırı ve oyunla karşı karşıya olduğunun en açık ispatıdır. Böylesi garabet kişiler, yeri gelirse PKK’lılara çiçek verir, yeri gelirse IŞİD’çi canilere ikramda bulunur, sırf döviz uğruna Türk düşmanlarına boyun eğer. İşte bu yüzden Milliyetçi Hareket Partisi temizlenecek ve kendine gelecektir” şeklinde konuştu.

dua-eder.jpg

ÜLKÜCÜ YAŞAYACAĞIZ

Konuşmlarına sert bir dille devam eden Bahçeli, “Böylesi garabet kişiler, yeri gelirse PKK'lılara çiçek verir, yeri gelirse IŞİD'ci canilere ikramda bulunur, sırf döviz uğruna Türk düşmanlarına boyun eğer. İşte bu yüzden Milliyetçi Hareket Partisi temizlenecek ve kendine gelecektir. Önümüzde iç muhasebe dönemi bizleri beklemektedir. MHP'ye layık olmayan, kutlu davamızın sorumluluk ve ülkülerini engel gören, gelenek ve geçmişimizden kopmamızı planlayan kim varsa, yakında kendi yollarını çizmek durumunda kalacaklardır. Ülkücü nefsine tutsak olmayan, ona buna tamah etmeyen cesaret ve dirayet künhüdür. Bizim dünümüz Türk'tür, bugünümüz Türk'tür, yarınımız da Türk olacaktır. Doğru olacağız, vicdan ve dürüstlüğün çizgisinden ayrılmayacağız; davayı kişisel dürtü ve hedeflerine alet edenlere de fırsat vermeyeceğiz. Egolarına, hırslarına, küçük hesaplarına yenilip oyunlara alet olanları mutlaka aramızdan ayıklayacağız. Bir olacağız, diri olacağız, Ülkücü yaşayacağız, Türkiye'yi hak ettiği seviyelere Allah'ın izniyle taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

İSRAİL, AKP’NİN İKMAL İSTASYONUDUR

Konuşmalarına Türkiye’nin İsrail ile anlaşmasından bahseden Bahçeli, “İsrail ile anlaşmak için üç şart öne sürülmüştür. Bunlardan biri İsrail’in özür dilediği söylenmiştir. Ama bunu sadece Erdoğan duymuştur. Mavi Marmara’da hayatını kaybedenlerin ailelerine verilen 24 milyon dolarla kapatıldı. Erdoğan kanın hesabı olmaz demişti, tazminatta niye ısrar edildi? İsrail gerçekten özür diledi mi? Yoksa cılız bir pardon ile Erdoğan’ın gönlü hoş mu edilmiştir. Üçüncü şart ne olmuştur? Erdoğan ‘kazan kazan’ politikasından bahsediyor, iki ülke de kazanacaksa diyeceğimiz pek bir şey yoktur. Fakat ortada kazananın kim olduğu bellidir. İsrail kazanırken Türkiye maalesef kaybetmiştir. İsrail AKP’nin ikmal istasyonu olmuştur. Cumhurbaşkanı tüm diklenmelerini unutmuş Batı’ya dönmüştür. Sayın Erdoğan Gazze’yi milli mesele görüyordu, şimdi Filistin davasına da zararlar vermişlerdir. Türkmen soykırımına göz yumanlar tel tel dağılmıştır. Mısır demiş Musul diyememiştir. Şimdi de Gazze’yi bir çırpıda kenara itti” dedi.

untitled-1-recovered-002.jpg

 KURULTAY HUKUKEN İMKANSIZDIR

Önümüzde iç hesaplaşmamız vardır. Onlar yakında kendi yollarını çizmek zorunda kalacaklardır. Ülkücünün fiyatı yoktur. Biz bir olacağız. 19 Haziran’da korsan kurultay kararları askıya alındı. Korsan kurultay sonuçları itibariyle kızaktadır. Beklemeye alınmıştır. 10 Temmuz’daki kurultayımızın yapılamayacağı hükmedilmiştir. 10 Temmuz’da kurultayın yapılması hukuken imkansızdır. Oyunun büyük bölümü adaletin tecellisiyle bozuldu. 10 Temmuz bizim için amaç ve anlamını yitirmiştir. Artık oyalanmayacağız, Türkiye’nin hassas gündemine odaklanacağız" şeklinde konuştu. Ahmet HAZER

03 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

SBahadır - Yorumumu neden yayınlamadınız.Açıklamada da belirttiğiniz gibi bu görüşler bana aittirve sorumlulukta bana aittirAlkışlasaydım yayınlanırmıydı acaba.

Yanıtla . 0Beğen 03 Temmuz 10:10
03

SBAHADIR - Sayın Aydın Ünlü ...

Bu konuşma ile Kocaelide 1.sıradan milletvekli adaylığınız kesinleşti. Tabi mevcut durumda MHP barajı aşabilirse. Görmüyormusunuz be kardeşim. Ara sıra şöyle bir çıkın halkın arasına katılın bakın neler oluyor. Maalesef bir hırs uğruna (başka bir şey demeye dilim varmıyor) MHP bitiriliyor demiyorum, bitirildi. Ey bahçeli.. önce 2018 dedin . sıkışınca 10 temmuz dedin .Şimdi ne oldu da çark ettin 2018 demeye başladın. Ülkücü hareketin başına 20 yıldır kabus gibi çöktün. İstediğini yaptın.Yeter artık çek git.

Yanıtla . 0Beğen 03 Temmuz 10:10
02

Mahmut Kaya - 2018 de Ülkenin ruhuna fatiha okumak için mi kongre yapacaksınız.

Siz başka bir ülkede mi yaşıyorsunuz .Olanları görmüyor musunuz.

Yarın çok geç olabilir.

Yanıtla . 0Beğen 03 Temmuz 10:10
01

Mahmut KAYA - 2018 DE ÜLKENİN RUHUNA FATİHA OKUMAK İÇİN Mİ KONGRE YAPACAKSINIZ.

Yanıtla . 0Beğen 03 Temmuz 10:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR