Üzülmez, KAR-MEK’lilerin heyecanına ortak oldu

Kursiyerlerin heyecanına ortak olan Başkan Üzülmez, KAR-MEK kurslarının kalitesini artırarak branş çeşitliliği ve mekan iyileştirmelerinde bulundukla...

BÜYÜT

Kursiyerlerin heyecanına ortak olan Başkan Üzülmez, KAR-MEK kurslarının kalitesini artırarak branş çeşitliliği ve mekan iyileştirmelerinde bulunduklarını belirtti.

 

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Kartepe Belediyesi’nin Meslek Edindirme Kursları’nda (KAR-MEK) yılsonu genel sergisi ve sertifika töreni Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Ataevler Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla coşku içinde gerçekleşti. Törene Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürü Halil İbrahim Alkan, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, Ak Parti Kocaeli Milletvekili adayı Halit Çokan, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile ilçe halkı katıldı.

 

Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran ve Halk Oyunları Ekiplerinin gösterileri ile renklenen törenlerde konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Alkan, kursların bugünkü seviyesine ulaşmasına katkı veren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti. KAR-MEK yılsonu sergisine katılanlara “Hoş geldiniz” dileklerinde bulunan Başkan Üzülmez, bir yıl önce yapılan aynı sergide Kartepe ile ilgili projelerin ve hayallerin başladığını ifade ettiğini hatırlattı, “İşte o hayallerin artık Kartepe’de uygulanmaya başladığını ve değişimin etkisini ise her alanda hissetmeye başladığımız günleri hep birlikte yaşıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ilçenin dört bir yanında hizmet belediyeciliğin gerekleri olan asfalt, parke, temizlik çalışmaları gibi pek çok konuda hizmet seferberliğimiz sürüyor” dedi.

 

İnsana verilen değerin göstergesi olan ve son 10 yıldır ülkemizde ortaya çıkan sosyal belediyeciliğin ilçede de artarak devam ettiğine dikkat çeken Başkan Üzülmez, “İste o sosyal belediyeciliğin hizmetleri ve bütün belediyecilik hizmetleri Kartepe’de Kartepelilerin hizmetine sunuldu. Çocuklarımız yaz ayında havuzlarda yüzme öğrenirken kışın kar kayağı ile tanıştı. Spor okullarında ise bedensel ve kişisel gelişimlerine katkı verilen çocuklarımızdan 5. Sınıf öğrencilerine bu yıl da bisiklet hediye edeceğiz” dedi.

 

Kültür belediyeciliği hizmetleri kapsamında 10 bin Kartepelinin kültür turlarından faydalandığını kaydeden Başkan Üzülmez, “Geçen hafta Emekevler Mahallesi’nde ilkini açtığımız Kadın Spor Merkezini diğer mahallelere de yayacağız. Uzuntarla Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nin de proje aşaması bitti. KARMEK kursiyerlerinin ev ekonomilerine katkı vermek için el emeği ürünleri satış noktasının açılışını da hep birlikte yapmak istiyorum” dedi.

 

Şeffaf ve birlikte yönetim anlayışı çerçevesinde Kartepe’yi hep birlikte yönetmeye çalıştıklarını belirten Başkan Üzülmez, “Gecemizi gündüzümüze katarak yaptığımız çalışmalardan rahatsız olan belli kesimlerle uğraşarak enerjimizi onlarla harcamak istemiyoruz. Gazete sayfaları veya başka yerlerde ne yaptığımızı soracaklarına o sorularının cevabını belediyenin internet sitesi üzerinden yayınlanan şeffaf ve canlı yayınları takip ederek arasınlar. Biz Kartepemize hizmet ederken onlar ise konuşmaya devam edecekler” dedi.

 

Konuşmalar ardından 22 merkezde 26 usta öğretici ile 52 farklı branşta 2650 kursiyere hizmet veren KARMEK Kursiyerleri sertifikalarını protokolün elinden aldı. Yılsonu sergi açılışını protokol üyeleri ile birlikte yapan Başkan Üzülmez, beraberindeki konuklarla birlikte sergiyi beğeni ile gezerek el emeği ürünleri tek tek incelediler. Başkan Üzülmez, birbirinden güzel eserler nedeniyle kursiyerleri ve usta öğreticilerini tebrik etti.

 

KAR-MEK kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerinin sergileneceği yılsonu törenleri Ataevler Kültür Merkezi’ndeki genel sergi ardından 21 Mayıs Süleyman Şah İlkokulu’nda, 25 Mayıs Arslanbey Ali Kuşçu Bilgi Evi’nde, 26 Mayıs Derbent Düğün Salonu’nda, 27 Mayıs Hasanpaşa Kurs Merkezi’nde ve 29 Mayıs Ataşehir Kurs Merkezi’ndeki sergi açılışı ve belge töreni ile son bulacak.

14 Mayıs 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR