Meclisin gündemi uyuşturucu

        İzmit Belediyesi’nin haziran ayı meclis toplantısı dün İzmit Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde down sendromu h...

 

 

 

 

İzmit Belediyesi’nin haziran ayı meclis toplantısı dün İzmit Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde down sendromu hastası Mahmut Doğdu başkanlık koltuğuna oturarak tüm üyelere ‘hoş geldin’ dedi. Daha sonra başlayan meclis toplantısında Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Oturumda İzmit’te son günlerde kullanılması sıklaşan bonzai maddesinin önüne geçilmesi için araştırma yapılması kararlaştırıldı.

 

SOMA ADI YAŞATILACAK

Toplantıda, İzmit’teki bir parka ve hatıra ormanına ‘Soma’ adının verilmesi gündeme geldi. Madde üzerinde konuşan CHP’li Uğur Koştur, Cephanelik Tesisleri’nin fiziki şartlarının kötü olduğunu, yağmurda tesisin su altında kaldığını söyledi. Koştur ayrıca bölgeye doğru ulaşım sorunu da yaşandığını dile getirdi ve çözüm istedi.

 

PAZAR YERİNİ SORDULAR

Konuşmasına İzmit’teki kapalı pazar yerleri hakkında fikirlerini söyleyerek devam eden Koştur, “Yahya Kaptan’da bir tabela vardı. ‘Kapalı pazar yeri hayırlı olsun’ diye. Ancak ortada bir pazar alanı yoktu. Bir yerel gazetede çıkan haber üzerine o tabela kaldırıldı. Bu pazar alanının durumu nedir?” diye sordu. Eleştirilere yanıt veren Doğan, “Tamamlanan projelerle 7 kapalı pazarımız olacak. Pazar Pazarı ve Yenidoğan Pazarı’na da çözüm bulmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Toplantının devamında parklara isim verilmesi teklifi ilgili komisyona havale edildi.

 

MECLİS TATİL OLSUN

Meclisin son bölümünde uyuşturucuya karşı en fazla 3 ay olmak üzere gerekli araştırma çalışmalarının yapılması karara bağlandı. Ayrıca CHP’li Şaban Sarıgülle, Ramazan ayında meclisin tatil yapmasını önerdi. Bu öneriye AKP’li Zekeriya Özak karşı çıkarak, “Eğer Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı yapar da İzmit Belediyesi yapmazsa sorun olabilir. Bu yüzden Büyükşehir Meclis üyeleriyle görüşülmesi gerekir” dedi. 

03 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR