Gencay Kayan tahliye edildi!

Emlak ofisinde Zeynep Sarıoğlu İsimli kadına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Gencay Kayan, ATK raporunda belirtilen iç çamaşırdaki sperm örnekler...

BÜYÜT

Emlak ofisinde Zeynep Sarıoğlu İsimli kadına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Gencay Kayan, ATK raporunda belirtilen iç çamaşırdaki sperm örneklerinin başkalarına ait olduğu gerekçesiyle tahliye edildi.

Geçtiğimiz yıl 26 Kasım 2010'da sahibi olduğu Kayanlar Emlak'a iş başvurusu için gelen Zeynep Sarıoğlu isimli bayana tecavüz suçlamasıyla tutuklanan ayrıca hakkında 14 ayrı taciz suçlamasıyla da dava açılan Gencay Kayan'ın yargılanmasına dün Kocaeli Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Görülen davaya Gencay Kayan’ın avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu katılırken Gencay Kayan’a tecavüz suçlamasında bulunan mağdure Zeynep Sarıopğlu duruşmaya katılmadı. Zeynep Sarıoğlu’nun da müvekkili Av. Serap Bekiroğlu Köse duruşmaya katılmadı. Duruşmayı Gencay Kayan’ın annesi ve eşi de takip etti. Görülen duruşmada adliye polisi geniş güvenlik önlemleri aldı.

IMF BAŞKANINI ÖRNEK GÖSTERDİ
Sanık Gencay Kayan’ın avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu savunmasında, ATK raporlarına göre mağdurenin iç çamaşırında çıkan sperm örneklerinin sanık Gencay Kayan’a ait olmadığını, başkalarına ait olduğunu söyledi. Müvekkilinin suçsuz yere cezaevinde yattığını söyleyen Küçükosmanoğlu, “sanık bu durumdan dolay hem maddi hem manevi olarak zor bir süreç yaşamıştır. Müvekkilimizin geçmişine baktığımız zaman güvensizlik görülebilir. Fakat araştırmalarımıza göre mağdure üzerinde de bir güvensizlik söz konusudur. Mağdure eski eşine karşı açtığı boşanma davasında eşine, ‘sen yaşlısın, senin işin bitmiş artık. Bana daha genç birisi lazım’ demiştir. Boşanma davası dosyasında eşinin verdiği ifadeye göre mağdure çalıştığı yerdeki güvenlik görevlisine, ‘benim 4 isteyenim var. Aslında sende yakışıklısın, seni de düşünebilirim’ demiştir” IMF başkanının da başına böyle bir durum gelmiş, kadının güvensizliğinden dolayı ve ifadelerinden dolayı IMF başkanı serbest bırakılmıştır” ifadelerini kullandı.

GENCAY KAYAN ARTIK SERBEST
Mahkeme heyeti aldığı karar ile tecavüzden yargılanan Gencay Kayan’ı tahliye etti. Mahkeme heyeti ATK raporlarının incelenmesi, delil durumunun kapsamının incelenmesi için duruşmayı 28 Aralık 2011 tarihine erteledi. Kararın ardından mahkeme hakimi Kayan’a, “seni tahliye ediyoruz, dışarıdaki hal ve hareketlerine dikkat et” dedi. Duruşmanın ardından Gencay Kayan’ın eşi ve annesi gözyaşlarına hakim olamadı.

06 Temmuz 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR