“Zaman”lı tepki!

Zaman Gazetesi okurları, Kocaeli Adliyesi önünde bir araya gelerek, 14 Aralık’ta, Zaman Gazetesi ile Samanyolu Yayın Grubu’na yönelik olarak gerçekle...

Zaman Gazetesi okurları, Kocaeli Adliyesi önünde bir araya gelerek, 14 Aralık’ta, Zaman Gazetesi ile Samanyolu Yayın Grubu’na yönelik olarak gerçekleştirilen operasyona tepki gösterdiler. Vatandaşlar ayrıca, Zaman Gazetesi’nin yanı sıra Bugün, Millet ve Taraf gazetelerini de yanlarında getirdiler. Vatandaşlar ayrıca gözaltına alınanlar için de bol bol Kur’an-ı Kerim okudular.

 

Haberin fotoğrafları için tıklayın

 

PANKARTLARLA TEPKİ

Kocaeli Adliyesi çevresinde geniş güvenlik önlemi alınırken Zaman Gazetesi okurları taşıdıkları dövizlerle yapılan operasyona tepkilerini dile getirdiler. Okurlar, açtıkları Türk bayrakları ile de adalet istediler. Zaman okurları içinde bayanlar, erkeklerden ayrı bir bölümde yer aldı.

 

“REZİL OLMADAN BİTSİN”

Adliye önüne gelen KASİAD eski başkanlarından Osman Yavuz, yaptığı açıklamada, “Manevi olarak destekle bulunmak için buraya geldik. Operasyon, gözaltındaki kişilerin konuşmasını engellemek için yapıldı. Ülkemiz bu yaşananları hak etmiyor. Bu insanlar sadece vatana ve millete hizmet etmek, doğruları yazmak amacındalar. Bu sürecin bir an önce hak ve hukuk çerçevesinde neticelenmesini, Türkiye’nin bu badireden dünyaya daha fazla rezil olmadan çıkmasını arzu ediyoruz” dedi.

 

“HESABI SORULACAK”

Zaman okurlarından Kadir Bölen ise, “20 yıldır okuduğum Zaman Gazetesi, dürüst, ahlaki dünya barışını gözeten bir gazetedir. Söylemlerine her zaman dikkat ederek bölmeyen, bütünleştiren bir anlayışa sahiptir. Çalışanları da aynı ilkeleri savunuyorlar. Fakat onlara yapılan bu haksızlığa sessiz kalıyoruz. Sıradan bir vatandaş olarak insanlara sesleniyorum. Bu dünyanın ahireti de vardır. Rabbim bunun hesabını soracaktır” açıklamasında bulundu.

 

“ASIL ONLARDAN KORKUN”

Çok sayıda kişinin boşu boşuna içeri alındığını söyleyen Bölen, şöyle devam etti: “Ben sessiz kalmayacağım. İnsanlar basit bir nedenle içeri alınıyor. Sebep bile gösteremiyorlar. Bu ülkede hukuk yok mu? Bir ülkede hukuk ve insanlık çalışmıyorsa bugün beni yarın seni içerisi alırlar. Konuşandan değil, konuşmayandan, saman altından su yürütenden kork.”

 

"SIRAYA GİRECEKLER"

Problem olduğunu söyleyenlerin kendisine bakması gerektiğini de sözlerine ekleyen Bölen, şöyle konuştu: “Psikolojide bir huy vardır. Bir parmak diğerini gösterirken diğer parmaklar sizi gösteriyordur. Bugün kötü gösterilen değil diğer parmakların gösterdiğine bakın. Bu gazetenin beni aydınlattığı için teşekkür ediyorum. Gerçek aydınlık budur. Bugün yuhalananların yarın yanında fotoğraf çektirmek için sıraya girecekler” Serkan BORLAK

16 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

TURGUT - GAZETECİLER GÖZALTINA ALINMAMALI VE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KISITLANMAMALI. KINIYORUM HÜKÜMETİ

Yanıtla . 0Beğen 16 Aralık 13:50
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR