Dünya devi BODYCOTE artık Dilovası’nda

Dünya genelinde 190’ın üzerinde fabrikası bulunan BODYCOTE Istaş, yeni fabrikasının açılışını, Dilovası İMES OSB’de düzenlenen bir törenle gerçekleşt...

Dünya genelinde 190’ın üzerinde fabrikası bulunan BODYCOTE Istaş, yeni fabrikasının açılışını, Dilovası İMES OSB’de düzenlenen bir törenle gerçekleştirdi. 4 milyon Euro yatırım maliyeti ile 4 bin metrekare alan üzerine kurulan BODYCOTE Istaş Dilovası tesisleri düzenlenen bir törenle açıldı. Törene; Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, BODYCOTE Kuzey ve Güney Avrupa Başkanı Paul Clough, BODYCOTE Istaş Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, Genel Müdür Barış Telseren ve fabrika yöneticileri katıldı.

 

ISIL İŞLEMDE DÜNYA MARKASI

Açılışta konuşan Genel Müdür Barış Telseren, ısıl işlem konusunda uyguladıkları teknoloji açısından dünyanın en ileri ülkeleri ile rekabet edebilecek seviyede olduklarını belirtti. Firma hakkında bilgiler veren Telseren, “2006 yılına kadar bu sistemle faaliyetlerini sürdüren kuruluşumuz, aynı yıl içinde ısıl işlem konusunda dünyaca ünlü İngiliz merkezli BODYCOTE firması ile ortaklığa giderek, kapasite, teknoloji ve pazar payı konusunda önemli gelişmeler elde etmeyi başarmıştır” diye konuştu.

 

ISIL İŞLEMDE UZMAN KURULUŞ

Barış Telseren, Dilovası’ndaki tesislerinde başta otomotiv sektörü olmak üzere; makine imalat, havacılık ve savunma sanayi, tarım, inşaat, demiryolu, iş makineleri, medikal, gıda, elektronik ve mekanik iş koluna yönelik ısıl işlem konularında hizmet vereceğini belirtti. Telseren, “Isıl işlem uygulamaları, özellikle kalite bilincinin oluşması ile birlikte 2000’li yıllardan sonra, dünya genelinde uygulanan sistemin aynısı uygulanmakta olduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

 

ÖNCÜ OLMAYA DEVAM

Telseren konuşmasının devamında, şu ifadelere yer verdi: “Her sektörde olduğu gibi, bizim iş kolumuzda da makine ve teknolojiye yapılan yatırımlar son derece önemlidir. İş güvenliği, kalite, kapasite artıştı ve yeni sistemin Türkiye’ye getirilmesinde hep öncü olduk. 2006-2010 yılları arasında toplam 4 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirdik. Eskişehir ve Konya illeri, fizibilitesini çıkardığımız illerin başında geliyor. Dilovası ile birlikte faaliyetlerimiz toplam 11 bin metrekare kapalı ve 15 bin metrekare açık alan üzerinde devam ediyor.”

 

EN KALİTELİ IŞIL İŞLEM

BODYCOTE IŞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren de, “Yola çıktığımız arkadaşlarımız Türkiye’ye ısıl işlemi öğrettiler. Böyle bir tesisi Türkiye’ye kazandırdığı için ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’ye olan inançları için de onlara şükranlarımı sunuyorum. Dünyada en kaliteli ve en ışıl işlem işlemini yapıyoruz. Bize bu gururu yaşatan, bu imkanları sunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi

 

SEKTÖRDE BİR DEV

BODYCOTE firmasının ısıl işlemde bir dünya devi olduğunu söyleyen Telseren, “Sektörde önemli bir pazar payına sahip olan BODYCOTE’un yıllık toplam cirosu 1 milyar Euro’nun üzerinde. 2006 yılında başlayan ortaklığımız yüzde 80 BODYCOTE, yüzde 20 ise Istaş şeklindedir. Isıl işlem konusunda en üst segmente uygulama gerçekleştiren firmamızın Türkiye genelindeki pazar payı ise yüzde 20-25’lerde seyretmektedir” diye konuştu.

16 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR