Derince’de şehitlerimiz için 3 bin ağaç dikildi

Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindeki 2 bin kişi, Çanakkale Zaferi’nin 97. yılında şehitlerimiz için Derince’de 3 bin adet ağaç diktiBüyükşehir Beled...

BÜYÜT

Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindeki 2 bin kişi, Çanakkale Zaferi’nin 97. yılında şehitlerimiz için Derince’de 3 bin adet ağaç dikti

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile 2 bin kişilik grup, Çanakkale Şehitleri için Derince Öğretmenler Vadisi’ne 3 bin adet ağaç dikti. Vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin rahmetle anıldığı etkinlikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “97 yıl önce Çanakkale’de şehitlerimiz nasıl bu vatan için canlarını feda edip, toprakla buluştuysa, bugün diktiğimiz bu ağaçlar da yarını şekillendirmek adına toprakla buluşacak “ dedi.

3 BİN YETİŞKİN AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞTU
Törene Derince’de bulunan okulların öğretmen ve öğrencileri, Kocaeli Adliyesi çalışanları, Kağıtspor İzci Kulübü’nün yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk de katıldı. Çanakkale şehitleri ve bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin anıldığı törende 3 bin adet yetişkin ağaç, Derinceliler için yeni bir mesire alanı haline gelecek olan Öğretmenler Vadisi’nde toprakla buluştu.

YENİ MESİRE ALANI
Çenedere, Çınarlıdere ve Kaşkaldere’den sonra Derince’nin nefes alacağı yeni bir mesire alanına daha kavuşuyor. Düzenlenen törenle dikilen 3 bin yetişkin ağacın ardından yapılacak düzenlemeyle Öğretmenler Vadisi, bu yaz aylarında bir mesire alanı haline gelecek. Derince Belediyesi tarafından etkinliği katılanlara Osmanlı macunu ve irmik helvası ikram edildi.


YÜRÜYÜŞ YOLLARI, SPOR ALANLARI
Mesire alanı haline getirilecek Öğretmenler Vadisi’ne ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2 adet oyun grubu, 2 adet fitness grubu, 1 adet basketbol sahası, 32 adet kameliye, 155 adet piknik masası, 20 adet oturma grubu ile 15 adet dekoratif çeşme konulacak. Ayrıca vadi boyunca yürüyüş yolları, sulama ve aydınlatma da yapılacak.
AĞAÇ DİKMEK YAŞAM FELSEFESİDİR
Çanakkale Zaferi’nin 97. yılında bu vatan için can verip toprağa düşen şehitlerimiz anısına düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Ormansız yurt vatan değildir sözünden yola çıkarak, Kocaeli’ne 5 milyon adet fidan diktik. Bugün de şehitlerimiz için düzenlediğimiz ağaç dikiminde bir aradayız. Çanakkale Zaferimizin 97. yıl dönümünde kanları ile bir destan yazan aziz şehitlerimizi ve bu vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ağaç dikmek bizim için bir yaşam felsefesidir. Ağaçlandırma çalışmalarımız ve mesire alanına dönüştürdüğümüz bu vadiler, Türkiye’ye örnek teşkil ediyor” ifadesini kullandı.

19 Mart 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR