KSO’da önemli seminer

      Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile “Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılma...

BÜYÜT

 

 

 

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile “Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik (SEVESO II Direktifi) Kapsamında Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.

 

ÖNCELİKLİ MESELE

KSO meclis salonunda düzenlenen seminere sanayi kuruluşları temsilcileri, iş sağlığı ve güvenliği uzmanları ve bu konuda faaliyet gösteren danışman firmalar ilgi gösterdi. Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan KSO Meclis Üyesi Mustafa Kenan Selçuk, Türkiye imalat sanayinin yüzde 13’ünü üreten ilimiz için çevre ve İSG konularının diğer illere göre çok daha öncelikli bir mesele olduğunu vurguladı.

 

DENETİMLER BAŞLADI

Selçuk konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Bilindiği gibi ‘Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Yönetmeliği’ kapsamında firmalara düşen yükümlülükler ve denetimler vardı. Bu yönetmelik yürürlüğe giren ‘Büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılması hakkında yönetmelik” ile yürürlükten kaldırıldı. Bu yeni yönetmelikte de yine yükümlülükler ve denetimler vardır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bu kapsamda ilimizde pilot ölçekli denetimlere başlanmıştır” diye ilave etti. Öte yandan SEVESO Denetim Koordinatörü Hüseyin Özcan, Devrim Ertürk ve Serdar Öcelan birer sunum yaptı.

26 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR