Başiskele Üretiyor Projesi’ne 85 başvuru

Başiskele eğitim alanında farkındalık yaratacak bir proje ile yeni yıla girmişti. İçerisinde geleneksel proje yarışması, bilim şenlikleri, sanal labor...

BÜYÜT

Başiskele eğitim alanında farkındalık yaratacak bir proje ile yeni yıla girmişti. İçerisinde geleneksel proje yarışması, bilim şenlikleri, sanal laboratuar, toplum hizmetleri ve dergi çalışmasını barındıran “Başiskele Üretiyor Projesi” ile ilçede düşünme, gözlem yapma, merak etme, muhakeme gibi bilimsel öğrenme modellerinin uygulandığı bir sinerji ortamı oluşturulması amaçlanmaktadır.

EKSİKLİK GİDERİLECEK
Ülkemizde gerek yüksek öğretime gerekse ortaöğretime geçişte çoktan seçmeli test tekniği uygulanması nedeni ile öğrenciler, veliler ve eğitim alanında faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşları öğrencilerin yetişmesinde bu yönde haklı olarak daha fazla çaba harcar duruma gelmiştir. İlimizin LYS başarısı için harcanan yoğun çaba eğitimin diğer ayağının zaman zaman gözden kaçırılmasına neden olmaktadır. “ Başiskele Üretiyor Projesi “ ile bu eksikliğin de giderilmesi hedeflenmektedir.

GÖNÜLLÜK ESAS ALINDI
Başiskele Kaymakamı Ali Partal’ın desteği ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya başkanlığında kurulan ekip ile yürütülen çalışmaların koordinatörlüğünü Kocaeli Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Tamer Gök yapmakta. Proje diğerlerinden farklı olarak daha önce öğretmenlerden alınan çekinceler göz önüne alınarak dizayn edilmiş ve mümkün olduğu kadar öğretmenlere ek yük getirmemesi hedeflenmiştir. Çalışmaların her basamağında gönüllülük esas alınmış.

85 BAŞVURU YAPILDI
Bu yıl ilçe genelini kapsayan önümüzdeki yıllarda il geneline yayılması hedeflenen Geleneksel Fen Bilimleri Proje Yarışması ile emek verilmiş çalışmalar diğerlerinden ayrılacaktır. “Başiskele Üretiyor” un dışa açılan yüzü olacak olan yarışmada öğrencilerin yoğun olarak bilimsel yöntemleri kullanmaları sağlanacaktır. 85 proje başvurusunun yapıldığı yarışmada ön eleme sonucu finale seçilecek projeler 22 Nisan tarihinde www.basiskeleuretiyor.com ve http://basiskele.meb.gov.tr/ adreslerinde yayınlanacaktır.

ÖDÜL TÖRENİ 4 MAYIS’TA
Yarışmanın finali ve ödül töreni 4 Mayıs 2013 tarihinde Kocaeli Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Kocaeli Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilecek olan ödül töreninde dereceye giren proje sahiplerine dijital fotoğraf makinaları, cep telefonları, MP3 player, flash bellekler, plaket ve katılım belgeleri takdim edilecektir.

TEKNİK DESTEK
Öğrenciler çalışmalarını hazırlarken projenin web sitesinde bulunan sanal laboratuarı kullanarak yöntem yardımı alabileceği gibi öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerine ile doğrudan yazışarak teknik destek de alabileceklerdir. Toplum sorunlarına duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen projenin bir başka basamağında ise ilçe okulları toplum hizmeti çalışmalarını www.basiskeleuretiyor.com adresinde yayınlayabileceklerdir. “Başiskele Üretiyor” kapsamında olan bu çalışmaların tamamı bir görsel bir dergide yayınlanarak çalışmalar kalıcı hale getirilecektir.

17 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR