Altın Çınar ödülleri sahiplerini buldu

Geçtiğimiz yıllarda; Suna Kan, Leyla Umar, Türkan Saylan, Hayrettin Karaca, Halil Ergün, Erol Günaydın, Gülriz Sururi, Ayten Alpman, Pınar Kür, Haldu...

Geçtiğimiz yıllarda; Suna Kan, Leyla Umar, Türkan Saylan, Hayrettin Karaca, Halil Ergün, Erol Günaydın, Gülriz Sururi, Ayten Alpman, Pınar Kür, Haldun Dormen, Ayşen Gruda, Esma Recepova, Ahmet Ümit, Perran Kutman, İnan Kıraç Pera Müzesi (Suna ve İnan Kıraç, Ayla Algan, Vural Gökçaylı gibi ünlülerin ödül aldığı Altın Çınar’ın bu yılki ödülleri; Faruk Saraç, Zehra Eren, Zeynep Oral, Güngör Deniz Aşan, Rıfat Ababay, Filiz Akın ve Nedret Güvenç arasında paylaştırıldı.

4 Kasım 2014 Salı günü, İstanbul’daki Pera Müzesi’nde gerçekleştirilen ödül töreni oldukça coşkulu geçerken, gelecek yıllar için de umut verdi, giderek büyüyeceği görünümünü verdi.

Düzenlemeyi gerçekleştiren iki İzmitli genç; Volkan Yüksel ve Salih Aksu’nun başarılarının devamını diliyoruz…

 

KOSEV’in sergisi beğenildi

ko.jpg

KOSEV (Kocaeli Sanat Evi Derneği) Seramik Grubu sanatçılarının hazırladıkları seramik sergisi, 3 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 17.30’da Cumhuriyet Parkı içindeki İzmit Sanat Galerisi’nde açıldı.

Çok sayıda sanat dostunun katıldığı açılış sonrası; Ayşen Bostan, Emin Ata Ruacan, Elif Kalecier, Handan Atılgan, Hülya İnaltekin, Hülya Patoğlu, Leyla Sarı, Mehtap Metin, Meltem Çömlekçioğlu, Nihal Baykal, Saynur Demiralay, Semra Fidan, Suna Küçükköse, Süleyman Duralı, Şule Gürbüz Yurdagül ve Vesile Talun’un çalışmaları ilgi ve beğeniyle izlendi.

“Anadolu Medeniyetleri” adıyla açılan sergi için, KOSEV Yönetim Kurulu Başkanı Nalan Atahan Kumlalı şunları söylüyor;

“…Kültürleri gelecek nesillere taşıyan, uygarlıkları kalıcı kılan en önemli unsur, meydana getirilmiş eserlerdir. Bu anlamda baktığımız sanatın, kültürleri birleştirici ve kalıcılığı artırıcı özelliği vardır…”

“…Türklerin Anadolu’yu ele geçirmesinden sonra seramik sanatı, bu bölgede 8.000 yıldır süregelen geleneği de bünyesine katmış ve yepyeni bir boyut kazanmıştır…”

Sergi 14 Kasım 2014 tarihine kadar gezilebilir.

 

KASK’ın etkinlikleri sürüyor

top.jpg

KASK (Kocaeli fotoğraf Sanatı Derneği) yeni dönemde de etkinliklerini sürdürüyor.

Temel fotoğraf eğitim seminerleri, fotoğraf gezileri, atölye çalışmaları ve her hafta salı günü fotoğraf gösterilerine devam eden KASK’ ta, geçen hafta üyeler ve seminer katılımcılarının katıldığı İznik fotoğraf çekim etkinliği düzenlendi.

İznik çini atölyeleri, doğal ve tarihi güzellikler fotoğraflanırken güzel bir gün geçirilerek dönülen gezi sonrasında çekilen fotoğraflar da değerlendirildi.

17 Kasım 2014 tarihinde yeni Temel Fotoğraf eğitim seminerinin başlayacağını belirten KASK yetkilileri, ayrıntılı bilginin (0 262) 323 92 43 nolu telefondan alınabileceğini belirttiler.

 

GÜNCEL SANAT DERGİSİ, 5. ÖYKÜ VE KAYGUSUZ ABDAL ŞİİR YARIŞMASI

ŞİİR YARIŞMASI ŞARTLARI:

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde (internet siteleri dahil) yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılabilecektir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.)

2- Şiirler, 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ya da daktilo ile yazılacak; beş nüsha çoğaltılıp, posta ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine ve, bir nüsha e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com gönderilecektir. Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.

3- Şairler, gerçek isimleri ile yarışmaya katılabilirler. (Mahlas kullananlar ayrıca belirtebilirler)

4- Katılım süreci 1 Temmuz 2014 tarihinde başlayıp, 24 Ocak 2015 tarihinde sona erecektir.

5-Katılımcılar, 1’er özgeçmiş, vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta ve varsa faks gibi iletişim bilgilerini ayrı bir zarfa koyarak, eserleriyle birlikte göndereceklerdir.

6- Ödüller; Kaygusuz Abdal Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızılkule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul: Prof. Dr. Tuğrul İnal / Yar. Doc. Dr. Mehmet Yardımcı / Hasan Uğur TAŞÇI / Metin TURAN / M. Demirel BABACANOĞLU

 

KISA ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTLARI:

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde (internet siteleri dahil) yayımlanmamış en fazla bir öykü ile katılabilecektir.

2- Öykü, 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar veya daktilo ile en fazla 4 sayfa olarak yazılacak; beş nüsha çoğaltılıp, posta ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine ve, bir nüsha e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com gönderilecektir. Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.

3-Yazarlar gerçek isimleri ile yarışmaya katılacaklardır.

4-Katılım süreci 1 Temmuz 2014 tarihinde başlayıp, 24 Ocak 2015 tarihinde sona erecektir.

5- Katılımcılar, 1’er özgeçmiş, vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta ve varsa faks gibi iletişim bilgilerini ayrı bir zarfa koyarak, eserleriyle birlikte göndereceklerdir.

7-Ödüller; Akdeniz Öykü Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızılkule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme ödülleri olarak belirlenmiştir.

8- Kazananlar seçici kurul değerlendirmesinden sonraki bir tarihte ilan edilecektir.

Seçici kurul: Öner YAĞCI / Bilge ÖNGÖRE/ / Mehmet GÜLER / Münevver OGAN/ Arslan BAYIR

* Öğrenci müracaatları olursa, yaş gruplarına göre önceki yıllar da yaptığımız gibi ayrıca değerlendirilecektir.

* Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.

* Sonuçlar,15 Mart 2015 tarihinde açıklanacak, ödül töreni daha sonra belirlenecektir.

* Yarışma ödülleri: Kitap seti, kazandı belgesi ve plaket verilecektir.

* Yarışmalar için, alanyaguncel@gmail.com ve 0532 409 4521 numaralı telefondan bilgi edinilebilir.

* Eserler ön seçici kuruldan geçtikten sonra asıl seçici kurula gönderilecektir.

* Derece alan eserleri ilk yayınlama hakkı dergimizindir.

* Katılımcılar yukardaki şartları kabul etmiş sayılırlar.

09 Kasım 2014 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR