İzmit’in Kuzeydoğusu’nda yeni bir kent yükselecek

İzmit Belediye Meclis Toplantısı’nda konuşan Zekeriya Özak, İzmit’in kuzey doğusunda 35 bin nüfusu barındıracak yeşil alanı bol, iki katlı yapılaşma o...

BÜYÜT

İzmit Belediye Meclis Toplantısı’nda konuşan Zekeriya Özak, İzmit’in kuzey doğusunda 35 bin nüfusu barındıracak yeşil alanı bol, iki katlı yapılaşma olacak bahçeli evler planlandığını açıkladı

İzmit Belediyesi’nin önceki gün Nevzat Doğan başkanlığında yapılan toplantıda çoğunluğu imar konusu olan 18 madde görüşüldü. Gündem maddelerine görüşülmeden önce İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdür Yardımcısı Selahattin Gülseven Uyuşturucu ile yapılan mücadeleyi anlattı, istatistiki bilgiler verdi.

35 BİN NÜFUS BARINACAK
İzmit Belediye Meclisi’nde Üçtepeler mevkii Kabaoğlu Köyü, Sarıcalar Köyü ile Malta mevkiinde yer alan 469 hektarlık alanda kent merkezi ve üniversiteyi birleştirecek yerleşim alanları oluşturulmasıyla ilgili imar komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi. Konu hakkında bilgi veren Zekeriya Özak, “Bölgede oluşturulacak yerleşim alanları 35 bin nüfusun barındıracak yeşil alanı bol, iki katlı yapılaşma olacak bahçeli evler için planlandı. Yeni imara açılacak 13 hektar ticaret, 217 hektarı da konut alanı yapılacak.”dedi. Doğan’dan bölgenin şehrin örnek yeri olacağını söyledi.

GÜLSEVEN KONUŞTU
Uyuşturucunun sadece polisiye tedbirlerle mücadelenin yetersiz olacağını belirten Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Gülseven, uyuşturucuya talep azaltma faaliyetleri yaptıklarını belirtti, “Çocuklara rol-model olan babalardır. Babalara çalıştıkları fabrikalarda ulaşıp farkındalık oluşturma çalışması yapıyoruz. Birbirine yakın olan Yahya Kaptan’da uyuşturucu az ama yanında bulunan Bekirdere, Tavşantepe, Yenimahalle, Serdar mahallesi ve M.Alipaşa Mahallesi’nde daha çok uyuşturucu kullanılıyor.”dedi.

PAZAR ALANI
Meclis toplantısında CHP’li meclis üyeleri M.Alipaşa Mahallesi’nde Konut alanın yurt alanına, Serdar Mahallesi’nde de Pazar alanının konut, konut alanının Pazar alanına dönüştürülmesiyle ilgili plan tadilatlarını içeren maddelere muhalefet şerhi koyup red oyu kullandılar. İzmit Belediye Başkanı Doğan, plan tadilatları konularında, belediyenin çıkarlarının korunacağı sözünü verdi.

CHP’LİLERDEN ŞERH GELDİ
İzmit Cephanelikte yapılacak 1180 yataklı Kampus Hastanesi (Şehir Hastanesi)’nin yapılacağı bölgenin Sağlık Tesisleri Alanı olarak kullanımını için imar komisyonu raporuna CHP’liler muhalefet şerhi koyup çekincelerini anlattılar. CHP Grup Sözcüsü Fikret Gökmen ile Şaban Sarıgülle, hastane yapılmasına karşı olmadıklarını, ihale modeline karşı olduklarını, alanın sağlık alanı dışında yapılar yapılması konusunda endişe ettiklerini belirtip hastane yanına AVM yapılıp yapılmayacaklarını sordular.

9 KAT İZNİ VERİLECEK
Kampus Hastanesi’nin Kocaeli için bir piyango olduğunu belirten AKP’li Özak, Kampus Hastanesi’nin Sağlık tesisleri konsepti’ne uygun olarak en fazla 9 kata izin vereceklerini söyledi. Doğan’da, Kampus Hastanesi yanına AVM yapılmayacağını, olması durumunda önce kendisinin karşı çıkacağını belirtti, CHP’nin Kampus Hastanesi’nin yapılmasına karşı çıkmakla tarihi bir hata yaptığını söyledi.
HABER: Aybey KAHRAMANLI

05 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR