Belsa’da sesler yükseldi

Dün gerçekleştirilen Belsa Plaza Olağan Genel Kurul Toplantısında esnaflar, yönetimin Belsa’yı temsil etmek yerine Belediye’den yana taraf almasından...

BÜYÜT

Dün gerçekleştirilen Belsa Plaza Olağan Genel Kurul Toplantısında esnaflar, yönetimin Belsa’yı temsil etmek yerine Belediye’den yana taraf almasından şikayetçi oldu

Belsa Plaza Olağan Genel Kurulu dün Belsa’nın üst katındaki bir kafede gerçekleştirildi. Belsa Plaza kat maliklerinin katıldığı toplantıda tartışmalar hiç bitmedi. Divan Başkanlığı’nı yapan İbrahim Ergin ve Yardımcıları Hasan Soyer, Rıza Çetinkaya ve Selçuk Çoruh’un oy birliğiyle seçilmesi ardından gündem maddeleri görüşülmeye başlandı. Yönetim Kurulu’nu ise Başkan İbrahim Bulut ve Hüseyin Üzülmez, Orhan Demirtaş oluşturdu. Belsa’nın sorunlarının konuşulduğu toplantıda mevcut yönetimin, Belsa’yı temsil eden bir yönetim gibi davranmadığı öne sürülerek tartışma yaşandı.

‘BİZİ BELEDİYE İLE KARŞI KARŞIYA GETİRİYORSUNUZ’
Cemil Avcı isimli Plaza Döner sahibi bir esnaf dükkanın dışına da masa sandalye koyduğu için Belediye’den ceza aldığını belirterek,“Böyle bir durum olduğunda zabıtanın gelip ceza kesmesi yanlış. Yönetim neden yaptırım uygulamıyor. Bizi Belediye ile karşı karşıya getiriyorsunuz” dedi.

‘KURALLARA UYMAMIŞSIN’
Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bulut ise, “Kurallara uymamışsın, gelip buz cezayı gösteriyorsun. Sen belediye ile değil yönetimle karşı karşıyasın. Masalarınızı arttırmışsınız sonra da karşı çıkıyorsun. Şu hastalıkları bırakın. Burada görüyorum ki Belediye’ye karşı tavır oluşmuş. Yönetimin Belediye’yi temsil ettiğini düşünüyorsunuz” dedi.

‘İÇİNİ DE DEĞİŞTİRMEK GEREK’
Belsa’nın modern alışveriş merkezi haline gelmesi için dış cephe ve iç mekan iyileştirmesi projesinin görüşülmesinde ise esnaf, iç mekanda değişiklik olmadan dış mekanın değiştirilmesinin bir fayda sağlamayacağı belitti.

‘GÜVENLİK SORUNU VAR’
İlim Eczanesi sahibi Şengül Uygun ise, “Ben dükkanımda nöbet tutarken güvenlik sıkı olmadığı için korkuyorum. Tuvalete girmeye kalktığımda ise hijyen bir ortamla karşılaşmıyorum. Dışarısı boyanarak çözüm olmaz” dedi.

HACİZ KABUL GÖRMEDİ
Aidat borcu olan üyelere haciz uygulanması konusun ise çoğunluk sağlanmadığı için kabul görmedi. 2012 yılı işletme projesinin takdimi ve 2012 yılı bütçesinin de müzakeresi görüşüldükten sonra Yönetim ve Denetim Kurulu seçildi. Kabul edilen maddelerle yeni aidat ödemelerinin yüzde 5 arttırılacağı da belirtildi.

Yönetim Kuru
İbrahim Bulut
Hüseyin Üzülmez
Orhan Demirtaş
Denetim Kurulu
Kemal Esen
Cemali Çamdalı
Coşkun Ankas

28 Ocak 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR