Dağdeviren: Hayalinizden ASLA VAZGEÇMEYİN

Körfez Oruç Reis Anadolu Lisesi’nin “Oruç Reis’te Yıllar Sonra” isimli etkinliğinin ilk konuğu yaptığı bilimsel çalışmalar ve geliştirdiği cihazlarla...

Körfez Oruç Reis Anadolu Lisesi’nin “Oruç Reis’te Yıllar Sonra” isimli etkinliğinin ilk konuğu yaptığı bilimsel çalışmalar ve geliştirdiği cihazlarla bilim dünyasının gündemine oturan genç bilim insanı Yrd. Doç. Dr. Canan Dağdeviren oldu. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinlikte Dağdeviren okul yöneticileri ve öğrencilerle buluştu.

 

NASİHATLER VERDİ

Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’ndeki tören sırasında duygusal anlar yaşayan Canan Dağdeviren yaptığı sunumda bilimsel çalışmalarını ve Körfez Oruç Reis’ten Harvard Üniversitesi’ne uzanan kariyer serüvenini anlattı. Öğrencilerin sorularına da yanıt veren genç bilim insanı, gençlere, “Hayal kurun ve asla pes etmeyin” mesajı verdi. Programdan sonra Oruç Reis Anadolu Lisesi’nde Canan Dağdeviren adına kokteyl verildi.

 

SOSYAL FAALİYETLER

Etkinlikte konuşan Canan Dağdeviren, eski okulunun öğrencilerine, öğrencilik yıllarında kurduğu hayalleri, yaptığı deneysel çalışmaları, kendisine başarısız olacağı söylendiğinde yolundan dönmediğini dile getiren Dağdeviren bugünlere nasıl geldiğini detayları ile anlattı. Geliştirdiği cihazlarda ailesinde karşılaştığı hastalıklardan ilham aldığını da söyleyen başarılı bilim insanı, “Kendime duyduğum güveni okul yıllarında katıldığı sosyal faaliyetlerde edindim” dedi.

 

ESKİ SINIFINI GEZDİ

Öte yandan programa konuk olan eski öğretmenleri de genç bilim insanından övgüyle söz etti. Etkinlik sırasında gençlerin sorularını yanıtlayan Canan Dağdeviren’e program sonunda okul idarecileri tarafından plaket takdim edildi. Düzenlenen kokteyl sırasında eski sınıfına girerek oturduğu sırada lise yıllarını yad eden Dağdeviren, arkadaşları ve öğretmenleri ile sohbet etti.

25 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR