Büyükşehir Meclisi vedalaştı

    Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı, Leyla Atakan Kültür Merkez Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda elektrikler kesilince kara...

 

 

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı, Leyla Atakan Kültür Merkez Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda elektrikler kesilince karanlıkta gerçekleştirildi. 52 maddenin görüşüldüğü toplantıda, veda konuşmaları yapıldı, meclis üyelerine teşekkür plaketleri verildi. Toplantıya damga vuran olay ise elektriklerin kesilmesi oldu. Meclis’te ilk olarak Türk Dünya Belediyeler Birliği ile yapılacak olan hizmet projelerinin maliyetinin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması ile ilgili rapor kabul edildi.

 

ÇEVRE KİRLİLİĞİ

Meclis’te, Muallimköy Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.’de bulunan Büyükşehir Belediyesi’nin hisselerinin yüzde 25’inin Türk Standartları Enstitüsüne devredilmesine ilişkin rapor da kabul edilirken, ayrıca Alikahya Mahallesi’nde kurulu olan POSCO ve Yıldız Sunta Fabrikası’nın çevre kirliliğine neden olduğu ile ilgili raporda kabul edildi. Meclis’te ayrıca ilçelerden gelen imar değişikliği ile ilgili raporlar da onaylandı. Yaklaşık 10 dakika süren oylama işleminde 52 madde görüşülüp kabul edildi.

ÖMER ÖZTÜRK GÜLDÜRDÜ

 

Toplantıda bazı Belediye Meclis Üyeleri veda konuşması yapmak için söz aldı. AKP’li Ömer Öztürk, konuşmasıyla herkesi güldürdü. Siyaset hayatına Saadet Partisi’nde başlayıp, HAS Parti ile devam ettiğini kaydeden Öztürk, “Ak Parti’de devam ediyorum. Bu benim, siyasette ne kadar yalama olduğumu gösterir” dedi.

“HERKESİN ALKIŞLAMASI GÜZEL”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de 5 yıl boyunca anlamlı ve zevkli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ben tüm arkadaşlarıma özveri ile çalıştıkları için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. CHP’li Fahri Örengül ise herkese hakkını helal ederek helallik istedi. Mecliste çok sert tartışmaların yaşandığını hatırlatan Örengül, “Her şey daha güçlü bir Kocaeli Büyükşehir Belediyesi içindi” ifadelerini kullandı. Güzel bir gün yaşandığını vurgulayan Fahri Örengül, “Bugün yaşanan en güzel şey ise, herkes herkesi parti gözetmeksizin alkışlıyor. Keşke hep böyle olsa” dedi.

ÜYELERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Konuşmalar devam ederken elektriklerin kesilmesi Meclis’i durdurmadı. Kısa bir süre yaşanan elektrik kesintisinin ardından gelen, ancak hemen bir daha giden elektrikler, uzun süre gelmedi. Meclis üyelerinden bazıları, konuşmalarını karanlıkta yaptı. Konuşmaların sonunda 5 yıl görev yapan meclis üyelerine teşekkür plaketi verildi. Plaketleri Belediye Başkanı Karaosmanoğlu kendi takdim etti. 

14 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR