AKP’li kadınlar 100 bin hedefini tutturdu

AKP İl Kadın Kolları’nın haftalık toplantısında konuşan Başkan Oya Tunçel, 100 bin olarak hedefledikleri üye sayısını 100 bin 600 ile tamamladıklarını...

BÜYÜT

AKP İl Kadın Kolları’nın haftalık toplantısında konuşan Başkan Oya Tunçel, 100 bin olarak hedefledikleri üye sayısını 100 bin 600 ile tamamladıklarını söyledi. Toplantıya katılan Milletvekili Fikri Işık ise, Kocaeli’nin bir yılda yapılan okul sayısı ile rekor kırdığını ifade etti.
AKP İl Kadın Kolları’nın haftalık yönetim kurulu toplantısı önceki akşam AKP Milletvekili Fikri Işık’ın katımıyla AKP İl Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Fikri Işık’ın TBMM Eğitim Komisyonu Başkanı olmasından dolayı eğitime yönelik projelerinden bahseden Tunçel, teşkilat üyeleri ile tüm evlere girdiklerini söyledi.
“DANIŞMA MECLİSİ OLACAK”
Daha önce üye hedeflerini 100 bin olarak açıklayan Tunçel, bu hedefi 100 bin 600 ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün 100 bin hedefini tutturdukları takdirde 4 Kasım’da yapılacak olan Kadın Kolları Danışma Meclisi’ne katılacağı sözünü hatırlatan Tunçel, tüm partilileri 4 Kasım’da Sabancı Kültür Merkezi’nde saat 17.00’da başlayacak olan Danışma Meclisi Toplantısı’na davet etti.
‘BEN OKUYAMADIM KIZIM OKUSUN’
AKP Kadın Kolları Danışma Meclisi toplantılarının diğer partilerin danışma meclisi toplantılarına eşit olduğunu ifade eden Tunçel, “Proje sayımız sekize ulaştı. Her ilçemiz 45 aileye gidiyor. Bu ayki proje ise ‘Ben okuyamadım kızım okusun’. Buna siz de dahil olun istedik” diye konuştu. Proje kapsamında çok sayıda aileyi ziyaret edeceklerini ifade eden Tunçel, “Proje kapsamında anneler ziyaret edilecek. Problemler not edilecek. Büyükşehir bursları kesilmişti ama bir Başbakanlık bursu var. Bunları ev ev annelere açıklayıp, onların sorunlarını çözmeye çalışacağız” dedi.
“REKOR KIRDIK”
Tunçel’in ardından söz alan Işık ise, “2013 yılı Kocaeli’de eğitim açısından son derece önemli bir yıl. Modern mektep anlayışına geçildiğinden beri bir yılda yapılan okul sayısı açısından rekor kırdık. Yaklaşık 60 okulun yapımı devam ediyor. En az 60 okul da inşaata başlamış olacak. Kocaeli’nde ciddi bir derslik ilavesi yapmış olacağız. Kocaeli’deki ilk defa bu yıl ücretli öğretmen kadar 2 bin 354 ilave öğretmen de ilimize tayin oldu. 748 öğretmen ayrıldı. Bin 606 öğretmen bu yıl Kocaeli’de göreve başlayacak” açıklamasında bulundu.
“1606 ÖĞRETMEN FAZLADAYIZ”
2013-2014 eğitim öğretim yılını en iyi şekilde tamamlamak istediklerini kaydeden Işık, “Demek ki iyi bir planlama ile bu yıl çok fazla ücretli öğretmen istihdam etmeden eğitim öğretim yılını tamamlayacağız. Geçen yılla göre bin 606 öğretmen fazladayız. Ücretli öğretmen ihtiyacımızı Milli Eğitim’de iyi bir planlama yaparsa asgariye çekmiş olacağız. Onun dışında birinci önceliğimiz derslik başına düşen öğrenci sayısının azaltılmasıydı. İkinci önceliğimiz ise öğretmen açığını azaltmaktı” diyerek sözlerine son verdi. Toplantı daha sonra basına kapalı bir şekilde devam etti.

13 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR