Aracı’ya bir başkanlık daha

Türkiye’de faaliyet gösteren bazı bağımsız Kırım Derneklerinin uzun bir süreden beri devam eden federasyon olma amaçları nihayet gerçekleşti.9 Temmuz...

BÜYÜT

Türkiye’de faaliyet gösteren bazı bağımsız Kırım Derneklerinin uzun bir süreden beri devam eden federasyon olma amaçları nihayet gerçekleşti.

9 Temmuz Pazartesi günü Federasyon olmak isteyen Bursa, Düzce, Ankara-Etimesgut, Eskişehir-EKHAD, Tekirdağ-Emiryakup, Polatlı, Sakarya ve Kocaeli Kırım Dernekleri Kocaeli’nde bir araya geldiler ve tüzük üzerindeki son değişiklikleri gerçekleştirerek “Kırım Dernekleri Federasyonu” (KIDEF) kurdular.

Toplantıya katılanlar tarafından Vefa İbrahim Aracı’nın başkan olarak seçildiği geçici yönetim kurulunun 8 üyesinin federasyonu oluşturan derneklerin başkanlarının olmasını ve ayrıca Kocaeli Kırım Tatarları Derneği’nden Zümran Aracı’nın da 9. üye olarak yönetim kuruluna alınmasına karar verdiler.

YAŞAM KALİTESİ

İbrahim Aracı başkan seçildikten sonra verdiği ilk demecinde: “Yeni oluşturduğumuz Federasyonun çeşitli amaçları arasında vatan Kırım’da yaşayan soydaşlarımızın yaşam kalitelerinin yükseltilmesi ve Vatan olma isteklerinin maddi ve manevi olarak desteklenmesi en önemlisidir. Bunun yanında Aktopraklarda yaşayan soydaşlarımızın da sorunlarını gidermek, Kırım Tatar kültür ve sanatını korumak, yaymak ve geliştirmek bizim diğer önemli görevlerimiz olacaktır ”dedi.

12 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR