Ailesini öldürmek için cezaevinden kaçtı

Miras davası yüzünden eşinin dedesini öldüren şahıs, eşinin tüm ailesini öldürmek maksadıyla cezasının bitmesine 34 ay kala cezaevinden firar etti.HAS...

BÜYÜT

Miras davası yüzünden eşinin dedesini öldüren şahıs, eşinin tüm ailesini öldürmek maksadıyla cezasının bitmesine 34 ay kala cezaevinden firar etti.

HASTANEDEN FİRAR ETTİ
Edinilen bilgeye göre yaklaşık 6 sene önce miras davası yüzünden eşi Kevser Kahraman’ın dedesini öldüren Ramiz Kahraman (33), yargılandığı Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 20 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezasını tamamlamak için Kandıra Kapalı Cezaevi’ne konulan Kahraman, 4 gün önce rahatsızlandığını beyan ederek Kocaeli Devlet Hastanesi’ne sevkini istedi. Cezaevi görevlileri eşliğinde hastaneye götürülen Ramiz Kahraman, görevlilerin bir anlık dalgınlığından faydalanarak kayıplara karıştı.

ÜÇ GÜN SONRA YAKALANDI
Cezasının bitmesine 34 ay kaldığı öğrenilen hükümlünün eşi Kevser Kahraman ve aile fertlerini öldürmek için cezaevinden kaçtığı bilgisine ulaşan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro ekipleri, hükümlüyü yakalamak için çalışmalara başladı. Hükümlünün İnönü Caddesi üzerinde bulunan bir iş yeri sahibi ile irtibata geçtiği bilgisine ulaşan polis ekipleri, çalışmalarını bu noktada yoğunlaştırdı. Cadde üzerinde sürekli devriye gezen polis ekipleri, firari hükümlüyü İnönü Caddesi üzerinde yakalayarak gözaltına aldı.

AİLESİNİ ÖLDÜRECEKTİ
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen hükümlünün yapılan üst aramasında üzerinden 9 milimetre çapında bir tabanca ve bu tabancaya ait 18 adet mermi ele geçirildi. Burada sorgulanan Kahraman’ın cezaevindeyken eşi ve ailesi hakkında çeşitli söylentiler duyduğu ve bu sebeple ailesini öldürmek için cezaevinden firar ettiğini söylediği öğrenildi. Sorgusu tamamlanan hükümlü Ramiz Kahraman, işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevi görevlilerine teslim edilerek yeniden Kandıra Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

09 Mayıs 2011 Kocaeli- AsayişYÜKLENİYOR