Gökçe: Avukatlık mesleğine olan ihtiyaç büyüyor

5 Nisan Avukat Günü, dün düzenlenen törenle kutlandı. Kocaeli Barosu tarafından düzenlenen törende Başkan Av. Sertif Gökçe tarafından Atatürk anıtına...

5 Nisan Avukat Günü, dün düzenlenen törenle kutlandı. Kocaeli Barosu tarafından düzenlenen törende Başkan Av. Sertif Gökçe tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı. Düzenlenen kutlamaya Başkan Gökçe’nin yanı sıra başkan yardımcısı Nuri Almaz, eski başkanlardan Tamer Solakoğlu, Ersayın Işık, İlter Yılmaz, eski Bakan Ali Haydar Konca ve çok sayıda avukat katılım sağladı.

 

“KATİLLERİ BULUNAMADI”

Çelenk sunumunun ardından meslektaşlarına seslenen Baro Başkanı Sertif Gökçe, “Avukatlar Günü olarak kutladığımız bugünde, mesleğimizin sorunlarını dile getirip tartışmamız gerekirken, ülkemizin yaşadığı güvenlik, demokrasi ve hukuk sorunları ile karşı karşıya kalıyoruz. Geçen yıl Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesi nedeniyle baloyu iptal etmiştik. Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi de öldürüldü. Cinayetin üzerinden 4 aydan fazla süre geçmesine rağmen hala katilleri bulunamadı” dedi.

 

“SALDIRILARA KARŞI DİK DURMALIYIZ”

Terörün amacının korku imparatorluğu yaratarak toplumu sindirmek olduğunu kaydeden Gökçe, şöyle konuştu: “Terör saldırılarının tümünü lanetliyoruz. Böyle bir ortamda avukatlık mesleğine olan ihtiyacın arttığını görüyoruz. Hak ve özgürlük talepleri sürekli yasa dışı olarak gösteriliyor. Bu anlayıştan en fazla avukatlık mesleği ve barolar zarar görüyor. Avukatlara ve barolara yapılan saldırılara karşı dik durmak hepimizin görevidir.”

05 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR