Tiyatro Okulu başvuruları başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı Şehir Tiyatroları’nın sanat dünyasına genç yetenekleri kazandırmak amacıyla açtığı...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı Şehir Tiyatroları’nın sanat dünyasına genç yetenekleri kazandırmak amacıyla açtığı Tiyatro Okulu başvuru süresi başladı.  Aday öğrenciler 28 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını yapabilecek. Sürenin bitiminin ardından 30-31 Ekim ve 1 Kasım tarihleri arasında sınav düzenlenecek. Başarılı olan 40 kişi Şehir Tiyatroları’nda ücretsiz oyunculuk eğitimi almaya hak kazanacak.
 
28 EKİM CUMA SON GÜN
Tiyatro Okulu’nun başvuru süresi önceki günden itibaren başladı. Tiyatro Okulu öğrencisi olmak isteyen gençler Şehir Tiyatroları’na gelerek başvuru formlarını yetkililere teslim ediyor. Başvurular 28 Ekim Cuma günü sona erecek. Bu süreden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. Başvurular bizzat adayın kendisi tarafından Şehir Tiyatroları’nın Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ne yapılacak. 18 yaş altındaki öğrenciler ise başvurularını veli muvaffakiyetinde gerçekleştirecek. Başvuru sırasında adayların yanlarında iki adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdan fotokopilerini bulundurmaları gerekiyor.
 
SINAV TARİHLERİ
Tiyatro Okulu’nun sınavları 30-31 Ekim ve 1 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınavlar SDKM Tatbikat Sahnesi’nde yapılacak. Sınavı kazanan öğrenciler söz konusu sahnede eğitim görecek.
 
EĞİTİM SÜRESİ
Sınavı kazanan 15-18 yaş aralığındaki öğrencilerin eğitim süresi 1, 18 yaş ve üzerindeki öğrencilerin eğitim süresi ise 2 yıl olarak belirlendi. Tiyatro Okulu öğrencisi olmaya hak kazananlar ders yılı süresince hareket, doğaçlama, diksiyon, sahne bilgisi, sahne uygulaması, Türk ve Dünya Tiyatro Tarihi, oyun incelemesi ve oyun sahnelenmesi başlıklarında eğitim görecek.
 
ÜÇ KATEGORİDE SINAV YAPILACAK
Tiyatro Okulu sınavları üç ayrı kategoride yapılacak. Öğrenciler kendi seçecekleri iki farklı tiyatro oyunundan birer tiradı ezberleyip Şehir Tiyatroları oyuncularının yer aldığı jüri karşısında oynayacak. Öğrencilere oyunların yazar ve dönemlerine ilişkin sorular da yönlendirilecek. Ayrıca doğaçlama üzerinden değerlendirme yapılacak.

10 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR