Tüpraş’ta seçim heyecanı

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde temsilcilik seçimleri 22 Mart tarihinde yapılacak. Seçimlerde 3 liste yarışacak.Geç...

BÜYÜT

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde temsilcilik seçimleri 22 Mart tarihinde yapılacak. Seçimlerde 3 liste yarışacak.

Geçtiğimiz ocak ayında oldukça hareketli bir olağan genel kurul yapan Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin örgütlü olduğu Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde şimdi de temsilci seçimi heyecanı başladı. Tüpraş işyeri temsilcisi olan Faruk Arıkan ile girdiği şube başkanlığı yarışını Tüpraş dışındaki fabrikaların desteği ile kazanan Ali Ufuk Yaşar, Tüpraş’ta kendi ekibini kurmaya hazırlanıyor. Ancak temsilcilik seçimleri zorlu geçeceğe benziyor. 22 Mart Salı günü yapılacak temsilcilik seçimi saat 08.00’de başlayacak, 1300 işçi oy kullanacak.

3 LİSTE YARIŞACAK
Tüpraş İşyeri Temsilci seçimlerinde bu dönem 3 liste ve 4 bağımsız aday yarışacak. Kongrede başkan adayı olan Tüpraş İşyeri temsilcisi Faruk Arıkan ve Başkan Ali Ufuk Yaşar'ın hazırladığı listelerin yanı sıra baştemsilcilik görevini sürdüren Mehmet Günaydın da liste çıkardı. Şube seçimleri sırasında Ali Ufuk Yaşar ile hareket eden Ülkücü İşçiler Derneği eski Başkanı Yaşar Yıldırım ise bağımsız aday oldu.

ARIKAN KARARLI
Temsilci Faruk Arıkan kendisi ile beraber hareket eden işçiler ve yeni takviyelerle Tüpraş’ta sendikanın bayrağını dalgalandıracak kadroyu kurduklarını ve mücadeleye kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtti. Seçim sürecinde neredeyse günün tamamını fabrikada geçirdiklerini, tüm ünitelerde, atölyelerde, bürolarda her işçiye ulaşana kadar çalışmalarını bitirmeyeceklerini dile getiren Faruk Arıkan, işçiyi mücadelen dışlayan mevcut anlayışı reddettiklerini ve sendikaya azalan güveni yeniden artıracaklarını söyledi.

17 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR