SP Genel Merkezi’ne ilimizden 5 üye

SP’nin 4. olağan genel kurulu önceki gün akşam saatlerinde sona erdi. Kamuoyunda uzun süredir yaşanan tartışmaların gölgesinde yapılan kongreye Erbaka...

BÜYÜT

SP’nin 4. olağan genel kurulu önceki gün akşam saatlerinde sona erdi. Kamuoyunda uzun süredir yaşanan tartışmaların gölgesinde yapılan kongreye Erbakan ailesinden kimse katılmazken, kentimizden 5 isim Genel İdare Kurulu’nda yer aldı.

Saadet Partisi (SP)’nin 4. olağan genel kurulu Arena Spor Salonu’nda yapıldı. Kongrede tek aday olarak seçimlere giren Mustafa Kamalak yeninden seçildi. Spor salonunda her şey yolunda giderken kongre öncesi Erbakan ailesi ile SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak arasında “liste krizi” yaşandığı haberleri kulislere düştü. İddialara göre Fatih ve Elif Erbakan, Genel İdare Kurulu’na (GİK) kendi belirledikleri 8 ismin alınmasını istedi. Kamalak bu isteği geri çevirdi.

ERBAKANLAR KATILMADI
Bunun üzerine Fatih ve Elif Erbakan dün toplanan kongreye katılmama kararı aldı. Kongrede genel başkanlık için tek aday olan Mustafa Kamalak, 610 delegenin oy kullandığı kongrede tek aday oldu ve delegelerin 597’sinin oyunu alarak yeniden Genel Başkanlığa getirildi. Kongrede genel başkanlığın yanı sıra, GİK ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği seçimleri de yapıldı. Erbakan ailesi, kongre salonuna gelmese de, Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ile kızı Elif Erbakan Altınöz yeni GİK listesine giren isimler arasında yer aldı.

KOCAELİ’DEN 5 İSİM
Erbakanların yanı sıra 75 kişilik GİK listesinde, Şevket Kazan, Oğuzhan Asiltürk, Celal Asiltürk, Süleyman Arif Emre, Yasin Hatipoğlu, Prof. Dr. Oya Akgönenç, Hasan Bitmez, Birol Aydın gibi isimler de yer alıyor. Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz de, Yüksek Disiplin Kurulu üyesi oldu. Kentimizden GİK üyeliğine Şevket Kazan, Birol Aydın’ın yanı sıra Hasan Bitmez, Ahmet Kul ve Sinan Ejderoğlu’da girdi.

18 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR