Akıllı otobüsle teknopark gezisi

‘Türkiye’nin İlk Akıllı Otobüsü Avenue IBUS, KOÜ Teknopark’ta projesi kapsamında farklı bir etkinlik geliştirildi. Etkinlik ile KOÜ’den bin öğrencinin...

‘Türkiye’nin İlk Akıllı Otobüsü Avenue IBUS, KOÜ Teknopark’ta projesi kapsamında farklı bir etkinlik geliştirildi. Etkinlik ile KOÜ’den bin öğrencinin Umuttepe Yerleşkesi'nden kalkacak olan ve Temsa tarafından üretilen Türkiye'nin ilk akıllı otobüsü ile KOÜ Teknopark'ı ziyaret ederek yapılan çalışmaları incelemesi amaçlanıyor.

 

64 YAZILIM PROJESİ

Etkinliğin ilk programının açılış konuşmasını yapan KOÜ Teknopark Genel Müdürü Ahmet Balkaya, Teknopark’ın kuruluş amacının teknolojik bilgi üreterek ülke sanayisine ve sermayesine katkı sağlamak olduğunu belirtti. Teknopark’ta toplam 94 firmanın faaliyet gösterdiğine değinen Balkaya, “Teknopark’a 37’si yazılım alanında olmak üzere 94 firma faaliyet göstermektedir. Üzerinde çalışılan 161 projenin ise 64’ü yazılım alanında” dedi.

 

İLK ETKİNLİK OLDU

Ahmet Balkaya konuşmasının devamında iyi fikirleri olan üniversite öğrencilerinin Teknopark’ta 6 ay ofis kiralayabileceklerini ve kurumun kendilerini destekleyeceğini söyledi. Etkinlik, KOÜ Teknopark ve KOÜ Transfer Teknik Ofisi'nin tanıtıldığı ve öğrencilerin bu birimlerden yararlanabilme imkanlarının konuşulduğu seminerle devam etti. Teknopark'taki firmaların çalışmalarının tanıtılması ve toplu fotoğraf çekimi ile etkinliğin ilk programı son buldu. İlk seferi önceki gün başlayan etkinlik, 25 Mayıs'a kadar devem edecek. Öğrenciler KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nden rezervasyon yaparak etkinliğe katılabilecekler.

27 Nisan 2017 Kocaeli- TeknolojiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ali Veli - şu belediye otobüslerindeki beleşçilerin kartlarına da el konulsa,bunlar utanmadan sabah-akşam evden çalıştıkları yere giderken kart gösterip sıvışıyorlar,bunlar maaş almıyorsa bunlara başka yardımlarda yapılsın,onların yol parasınıda öğrenciler ödemekde.

Yanıtla . 0Beğen 27 Nisan 13:33
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR