CHP İzmit İlçe’de aday bolluğu CHP’de adaylar çalışmaya başladı

CHP İzmit İlçe Başkanlığı için adaylar yavaş yavaş kendilerini açıklamaya başladı. Her başkan adayının da amaçları aynı CHP’yi yerel seçimlerde başarı...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkanlığı için adaylar yavaş yavaş kendilerini açıklamaya başladı. Her başkan adayının da amaçları aynı CHP’yi yerel seçimlerde başarıya götürmek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe başkanlığı için isimler yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Bunlar arasında mevcut başkan Ömer Hazer yer alırken, CHP İl Başkan Yardımcısı Ömer Akın, Utku Birinci, Devrim Yıldız, Barbaros Akkuş, Selman Yıldırım ve Mehmet Solakoğlu’nun isimleri geçiyor. CHP İzmit İlçe için adaylıkların konuşulan partililerin ortak amacı aynı 2014 yerel seçiminde yerelde başarılı olabilmek.

HAZER, YEŞİL IŞIK YAKTI
CHP İzmit İlçe Başkanlığı adayları içinde yer alan CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer adaylığı konusunda net bir açıklama yapmadı. İlerleyen süreçte bu konuda bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirten Hazer, “Bu konuda halen bir açıklama yapmadım. Ama gerekli olan toplantıları üyelerimiz ile görüşmeleri yaptıktan sonra net bir karar alarak basıhn açıklaması yapacağım” dedi. Hazer, aday olacağını net söylemese de başkanlığa adaylık için yeşil ışık yaktı.

AKIN DA BAŞKANLIĞA ADAY
Sürpriz bir adaylık açıklaması ise CHP İl Başkan yardımcısı Ömer Akın’dan geldi. Ömer akın, CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer’in yetersiz ve başarısız olduğunu belirtti. Akın, adaylığını açıkladıktan sonra CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’dan net bir destek gelmediğini belirterek, “CHP’nin üye sayısı ciddi anlamda iyi. Bunu yapıyı kullanmamız için örgütlenmemiz lazım. Benimde geçmişte sendika çalışmalarım oldu. Herkesi örgütleyerek daha başarılı bir CHP yapabiliriz. Bunun için bana tabandan destek geliyor” dedi.

“TABAN İSTERSE ADAY OLURUM”
Öte yandan CHP’de İl eski yöneticilerinden Mehmet Solakoğlu, CHP İzmit İlçe Başkan adaylığı için yaptığı açıklamada taban isterse aday olabileceğini belirtti. Solakoğlu, “Başkanlığa adaylığım için şu an net bir karar vermedim. Ancak ilerleyen günlerde arkadaşlarımızla konuşup başkanlık konusunda fikir alış verilinde bulunacağız. Eğer arkadaşlarım bu görevi bana layık görürse, yani beni taban isterse düşünebilirim. Bana verilen bu görevi ben de üstlenir ve adaylığımı açıklarım. Sonrasında ise gerekli olan çalışmaları partim için iktidarlık için en üst seviyede gerçekleştiririm” dedi.

BİRİNCİ, ÇALIŞMALARA ŞİMDİDEN BAŞLADI
Ramazan ayı içerisinde adaylığın sürpriz bir şekilde açılayan bir diğer isim ise Utku Birinci oldu. Birinci, partisini daha da başarılı bir örgüt yapabilmek adına mahalle mahalle çalışmalarına başladıklarına hedefinin başkanlığı alarak 2014 yerel seçimlerinde başarılı olabilmek olduğunu kaydetti. Birinci, “Şimdiden çalışmalarımıza sıkı bir şekilde başladık. Başkanlık için her kesime sesleniyor ve üyelerimiz ile birlik içinde neler yapabileceğimizi konuşuyoruz” dedi.

AKKUŞ VE YILDIZ DA ADAY
CHP İzmit İlçe Başkanlığı için diğer ismi geçen aday ise Devrim Yıldız oldu. Yıldız, önümüzdeki süreçte partililer ile konuşacağını ve adaylığını açıklayacağını belirtti. Aday olacağını söyleyen Yıldız, çalışmalara başladıklarını da ekledi. Bir diğer isim ise Barbaros Akkuş. İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olacağını ve bu konuda önceden çalışmalara başladığını Akkuş, adaylığını her gittiği yerde açıkladığını ama basına açıklamadığını ekledi.

CHP İzmit ilçede delege sayıları belli oldu
CHP İzmit İlçe Örgütü kongre süreci öncesinde köylerdeki delege seçimlerini 4 Şubat Cumartesi günü saat 10. 00’da başlayıp 5 Şubat Pazar günü saat 20. 00’de tamamlayarak gerçekleştirecek. Delege seçimlerinin bir bölümü mahallelere konulacak sandıklarda yapılacak. Bazı mahallelerin seçimleri CHP İzmit İlçe Örgütü’nde yapılırken kongre toplamda 400 delege ile gerçekleştirilecek.Mahallelere göre delege dağılımı
28 HAZİRAN MAH. 7
AKARCA MAH. 5
AKMEŞE ATATÜRK MAH. 2
AKMEŞE CUMHURİYET MAH. 2
AKPINAR KÖYÜ 1
AKÇAKOCA MAH. 4
ALİKAHYA ATATÜRK MAH. 3
ALİKAHYA CUMHURİYET MAH. 8
ALİKAHYA FATİH MAH. 4
ALİKAHYA MERKEZ MAH. 3
AMBARCI KÖYÜ 1
ARIZLI KÖYÜ 1
ARPALIKİHSANİYE KÖYÜ 1
AYAZMA MAH. 6
BALÖREN KÖYÜ 3
BAYRAKTAR KÖYÜ 4
BAĞLICA KÖYÜ 1
BEKÎRDEBE MAH. 7
BULDUK KÖYÜ 1
BÖĞÜRGEN KÖYÜ 1
BİBEROĞLU KÖYÜ 1
CEDİT MAH. 8
CUMHURİYET MAH. 9
DAĞKÖY 1
DOĞAN MAH. 4
DURHASAN KÖYÜ 2
DÜĞMECİLER KÖYÜ 1
EMİRHAN KÖYÜ 1
ERENLER MAH. 9
EŞELER KÖYÜ 1
FATİH MAH. 3
FETHİYE KÖYÜ 1
FEVZİ ÇAKMAK MAH. 9
GEDİKLİ KÖYÜ 1
GÖKÇEÖREN KÖYÜ 1
GULBAHÇE KADRİYE KÖYÜ 1
GÜLTEPE MAH. 5
GÜNDOĞDU MAH. 3
GÜVERCİNLİK KÖYÜ 1
HACIHASAN MAH. 4
HACIHIZIR MAH. 4
HAKANİYE KÖYÜ 1
HASANCIKLAR KÖYÜ 1
HATİPKÖY MAH. 2
KABAOĞLU KÖYÜ 3
KADIKÖY MAH. 12
KARAABDÜLBAKİ KÖYÜ 1
KARABAŞ MAH. 13
KARADENİZLİLER MAH. 2
KAYNARCA KÖYÜ 1
KEMALPAŞA MAH. 2
KISALAR KÖYÜ 1
KOCATEPE MAH. 3
KOZLUCA KÖYÜ 1
KOZLUK MAH. 13
KULFALLI KÖYÜ 1
KULMAHMUT KÖYÜ 1
KURTDERE KÖYÜ 1
KURUÇEŞME FATİH MAH. 4
KÖRFEZ MAH. 7
M. ALİ PAŞA MAH. 8
MALTA MAH. 8
MECİDİYE KÖYÜ 2
NEBİHOCA KÖYÜ 1
ORHAN MAH. 4
ORHANİYE KÖYÜ 1
ORTABURUN KÖYÜ 1
SANAYİ MAH. 2
SAPAKPINAR KÖYÜ 1
SARIŞEYH KÖYÜ 1
SEKBANLI KÖYÜ 1
SEPETÇİ KÖYÜ 1
SERDAR MAH. 10
SULTANİYE KÖYÜ 1
SÜLEYMANİYE KÖYÜ 1
SÜVERLER KÖYÜ 1
TAVŞANTEPE MAH. 10
TEPECİK MAH. 4
TEPEKÖY MAH. 6
TERZİBAYIRI MAH. 3
TOPÇULAR MAH. 4
TURGUT MAH. 8
TÜYSÜZLER MAH. 3
VELIAHMET MAH. 5
YAHYAKAPTAN MAH. 37
YASSIBAG KOYU 2
YENİ MAH. 12
YENİCE KÖYÜ 1
YENIDOGAN MAH. 7
YENİŞEHİR MAH. 11
YEŞİLOVA MAH. 4
ZABITAN MAH. 5
ZEYTINBURNU KOYU 1
ÇAVUŞOGLU KÖYÜ 1
ÇAYIRKÖY 2
ÇAGIRGAN KÖYÜ 1
ÇUBUKLUBALA KOYU 1
ÇUBUKLUOSMANIYE KOYU 1
ÇUKURBAG MAH. 6
ÖMERAGA MAH. 3
ŞAHİNLER KÖYÜ 1
ŞIRINTEPE MAH. 11

03 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR