KSO ‘nun sektörel performans değerlendirme organizasyonu Marmara Kalkınma Ajansı ile güçlendi

     Doğu Marmara Bölgesindeki başarılı sanayi kuruluşlarınıı ödüllendirmek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde PwC Türkiye, Doğu Marmara ABİG...

BÜYÜT

     Doğu Marmara Bölgesindeki başarılı sanayi kuruluşlarınıı ödüllendirmek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde PwC Türkiye, Doğu Marmara ABİGEM A.Ş., CNN Türk işbirliğinde ve Bolu, Düzce, Sakarya ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odaları koordinasyonu ile düzenlenen “Sanayi Kuruluşları Çizgiüstü Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu”na bu yıl Doğu Marmara Kalkınma Ajansı da dahil oldu. Bu kapsamda Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu  ile   Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan   önceki gün işbirliği protokolü imzaladılar.
     Kocaeli Sanayi Odası’nda(KSO) gerçekleştirilen işbirliği protokol imzası öncesi açıklama yapan KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Bu organizasyon ile içinde bulunulan sektörde, iş sonuçlarına göre kuruluşun mevcut konumu ve sektörüne göre avantaj sağlayan ya da iyileştirme yapılması gereken konuları tespit ederek, kuruluşların rekabet gücünü arttırmak amaçlanmaktadır” dedi. 
     KSO Başkanı Zeytinoğlu, “organizasyon 2010 yılında, Doğu Marmara bölgesi kapsamında Bolu, Düzce, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinde faaliyet gösteren tüm sanayi sektörleri dahil edilecek şekilde genişletilmiştir. Bu yıl, organizasyona Doğu Marmara Kalkınma Ajansı da dahil olmaktadır. Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı arasında imzalanan işbirliği protokolü ile Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonun, KOBİ’ler tarafından farkındalığını arttırmak ve organizasyona geniş katılımı sağlayabilmek adına işbirliği yapılması hedeflenmektedir. Bu çerçevede, MARKA tarafından katılımcı firmalara yönelik ücretsiz eğitim ve danışmanlık programları tertip edilecektir. Programlar Dış Ticaret, KOBİ’lerin Halka Arzı İçin Ön Başvuru, Kalite Yönetim Sistemleri temel eğitim ve danışmanlık olarak belirlenmiştir.Organizasyon sürecinde, oluşturulan anketler aracılığı ile katılımcı kuruluşlardan veriler toplanmakta olup, söz konusu veriler PwC Türkiye ve Doğu Marmara ABİGEM uzmanları tarafından değerlendirilmektedir. Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Sanayi Kuruluşları Çizgiüstü Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu sonucunda farklı sektörlerde KOBİ ve Büyük Ölçekli İşletme kategorilerinde olmak üzere Sektörel Performans Ödülleri ile birlikte bir KOBİ ve bir Büyük Ölçekli İşletme’ye ise 2 Sektörel Performans Büyük Ödülü verilecektir. Organizasyonu son katılım süresi 30 Ekim 2011’dir. 2008 yılında  80 Firma, 2009 yılında 62 ve 2010 yılında 61 firma bu organizasyonu katılmıştır”
     Sektörlerinde başarılı kuruluşlara daha sonra belirlenecek bir tarihte, “TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun” katılımları ile düzenlenecek törenle, ödülleri verileceğini açıklayan KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Ayrıca, her katılımcı kuruluşa ankette yer alan verimlilik, istihdam, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, topluma katkı ve çalışanların geliştirilmesi konularında sektördeki durumlarını konumlandıran ve aynı zamanda sektörlerindeki gelişmeleri kapsayan bir geri bildirim raporu gönderilmektedir. Firmalarımız, söz konusu raporlarla, sektördeki yerlerini, rekabetteki avantajlarını ve iyileştirme yapmaları gereken noktaları öğrenme fırsatı sunacak bir yol haritasına sahip olacaklardır. Bu vesile ile sektörlerindeki performanslarını ve başarılarını, tüm müşterilerine, hissedarlarına, çalışanlarına ve rakiplerine gösterme fırsatı elde edeceklerdir”

11 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR