“Arkadaşlar bize bakıyor”

Halkların Demokratik Kongresi Kocaeli Şubesi, Gezi Parkı olaylarında hayatlarını kaybeden vatandaşlar anısına Belediye İş Hanı önünde “Arkadaşlar bize...

BÜYÜT


Halkların Demokratik Kongresi Kocaeli Şubesi, Gezi Parkı olaylarında hayatlarını kaybeden vatandaşlar anısına Belediye İş Hanı önünde “Arkadaşlar bize bakıyor” adını verdikleri oturma eylemi yaptı.
Halkların Demokratik Kongresi Kocaeli Şubesi, Gezi Parkı olaylarında hayatlarını kaybeden vatandaşları anmak ve polis şiddetini kınamak için Belediye İş Hanı önünde oturma eylemi yaptı.
“DEVAM EDECEĞİZ”
Eylemden önce konuşma yapan Halkların Demokratik Kongresi Kocaeli Şubesi Başkanı Selçuk Ayar eylemin amacının polis şiddetine dikkat çekmek ve Gezi Parkı olaylarında yaşamlarını yitiren arkadaşlarını unutmadıklarını göstermek olduğunu belirterek “Polis şiddetine karşı sessiz bir eylem yapıyoruz. Polis şiddeti son bulana kadar ve arkadaşlarımızın katilleri ceza alana kadar eylemlerimize devam edeceğiz” diye konuştu. Eylemin adının Arkadaşlar Bize Bakıyor olduğunu ifade eden Ayar istekleri yerine getirilene kadar her cumartesi saat 14l.00’te Belediye İş Hanı önünde oturma eylemi yapılacağını belirtti.
Yaklaşık yarım saat süren oturma eyleminin sonunda Gezi Parkı olaylarında ölen kişilerin isimleri okundu ve oturma eylemi son buldu.

23 Eylül 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR