&'&'Derince sahipsiz bırakıldı&'&'

HAS Parti Derince İlçe yönetiminden Ali İhsan Altun ve Meclis Üyesi Yasin Kayı, Mersincik Aile Hekimliği hakkında açıklama yaparak Derinceli bürokrat...

BÜYÜT

HAS Parti Derince İlçe yönetiminden Ali İhsan Altun ve Meclis Üyesi Yasin Kayı, Mersincik Aile Hekimliği hakkında açıklama yaparak Derinceli bürokrat ve siyasi iktidarın ilçeyi sahipsiz bıraktıklarını söyledi.

HAS Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali İhsan Altun ve Derince Belediyesi Meclis Üyesi Yasin Kayı, Mersincik Aile Hekimliği hakkında açıklama yaptı. Kasım ayında faaliyete geçen Aile Hekimliği kapsamında Mersincik'e aile hekimi atanmamış ve mahalle yok sayılarak Çınarlı Mahallesi'ne bağlanmıştı. Mersincikliler de imza toplayarak olaya tepki göstermişlerdi. HAS Partili Ali İhsan Altun ve Yasin Kayı da konu ile ilgili bürokrat ve siyasileri eleştirdiler.

SAHİPSİZ BIRAKILDI
HAS Partili Altun ve Kayı yaptıkları açıklamada, “ Derince'deki bürokratlar ve siyasi iktidar sorunları çözmek yerine ilçeyi sahipsiz bırakmışlardır. İki yıldır iktidar kendi aralarındaki iç kavgaları yüzünden halkın gerçek ihtiyaçlarına çözüm üretilememiştir. Sadece parklar ve mesire alanları ile uğraşan ve onları makamlarından seyreden bürokratlar ilçeyi sahipsiz bırakmışlardır. İlçemizde Kasım ayında başlayan aile hekimliği uygulaması kapsamında Mersincik Mahallesi'ne tahsis edilen üç doktor maalesef Çınarlı Mahallesi 4. sokakta hizmete başlamıştır. Bu durum Mersincik halkını derinden etkilemiştir. Mahalle muhtarı 3000 imza toplayarak kaymakamlığa vermiştir. Aradan geçen zaman içerisinde maalesef bu sorun çözülmemiştir. Bu olayda kamu görevlilerinin suistimali vardır” dediler.

Göreve davet ettiler
Altun ve Kayı, ““Mersincik Mahallesi'ne hizmet için atanan aile sağlık merkezi doktorlarının gidip Çınarlı'da ikinci bir sağlık ocağı olarak göreve başlaması kabul edilemez. Biz HAS Parti olarak muhtar ve mahalle halkından yana tavrımızın göstererek Derince Kaymakamı'nı, söz veren AKP İlçe Başkanını, İl Sağlık Müdürünü ve konu ile ilgili vali yardımcısını göreve davet ediyoruz. Aile sağlık merkezi ya Mersincik'e taşınmalı. Ya da tabelasında yazan Mersincik ismi değiştirilmelidir. Mersincik mahallelinin kırılan onurunun düzeltilmesi gerekir ”dediler. Mersincik Aile Hekimliği'nin ne olacağı şu an için belli değilken, yetkililerin konuya bir çözüm bulması isteniyor.

06 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR