Başbakan, gelin ve damattan 3 çocuk istedi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu Harun Karaosmanoğlu ile Zeynep Bıçak çifti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla...

BÜYÜTBüyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu Harun Karaosmanoğlu ile Zeynep Bıçak çifti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu oğlunun nikahını kıyarken, şahitlikleri Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Bakanlar Nihat Ergün, Fatma Şahin, Vali Topaca, Rektör Komsuoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, İl Başkanı Mahmut Civelek, eski milletvekili Sefer Ekşi yaptı

BAŞBAKAN, EŞİ VE KIZIYLA KATILDI
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile eşi Behiye Karaosmanoğlu’nun oğulları Harun Karaosmanoğlu ve Halit-Fatma Bıçak çiftinin kızları Zeynep Bıçak, Eski Gölcük Yolu üzerindeki Lastik-İş Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törenle dünya evine girdi. Büyükşehir’in 5. Açılış Bayramı’na katılan Başbakan Erdoğan, açılış töreninin ardından eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte düğüne katıldı.
NİKAHA KATILIM YOĞUN OLDU
Düğüne katılanlar arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Van Valisi Münir Karaloğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AKP Kocaeli Milletvekilleri, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Kocaeli eski Milletvekili Sefer Ekşi, Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı ve üst düzey yöneticiler, belediye başkanları, ilçe başkanları ile kentin iş, spor, ticaret, eğitim, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimleriyle davetliler katıldı. Alkışlar arasında podyuma gelen Harun-Zeynep çiftinin nikahını, damadın babası olan Başkan Karaosmanoğlu kıydı.
ÖMÜR BOYU MUTLULUĞA EVET
Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Bakanlar Ergün, Şahin, Genel Başkan Yardımcısı Erdem, İl Başkanları Civelek ve Babuşçu, eski milletvekili Ekşi, Rektör Komsuoğlu ve Vali Topaca’nın şahitliklerini üstlendiği düğünde Harun-Zeynep Karaosmanoğlu çifti bir ömür boyu mutluluğa ‘’evet’’ dedi. Güzel bir yaz akşamının serinliğinde, kalabalık bir davetli topluluğu önünde kıyılan nikahın ardından Başkan Karaosmanoğlu, nikah cüzdanını yeni evlilere vermesi için Başbakan Erdoğan’a takdim etti.
CÜZDANI GELİNE TAKDİM ETTİ
Yeni evli çifte mutluluklar dileyen Başbakan Erdoğan, ‘’Her iki ailenin biricik evlatlarının nikahlarını kıymış bulunuyoruz. En kötü günleri böyle olsun. Bu yol uzun bir yolculuk, iyi ve kötü günlerde paylaşmayı bileceksiniz. Bu uzun yolculukta mutluluklar diliyorum’’ diyerek, aile cüzdanını daha iyi saklayacağı için gelin hanıma takdim etti. Başkan Karaosmanoğlu, düğüne teşrif eden Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve tüm davetlilere teşekkür etti.

BAŞBAKANDAN ÖĞÜT
Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı düğün merasiminde alana giren misafirlerin üstleri tek tek aranarak kontrollerden geçtiler. Düğün merasimi başlamadan önce görevli polisler trafik kontrollerini yaparken, belediyenin görevlendirdiği temizlik görevlileri de iş başındaydı. Yaklaşık 4 yüz 50 bin lira sarf edilen düğüne, 10 bin kişinin katılması beklenirken katılım daha düşük oldu. İkramlar ise açık büfe şeklinde gerçekleştirildi. Çiftten önce alana eşi ve kızı ile birlikte gelen Başbakan katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

EN AZ ÜÇ ÇOCUK

Korumalarının etrafında çember çevirdiği Başbakana ulaşmak ise imkansızdı. Ardından alana gelen çiftin nikahında şahitlik de yapan Başbakan genç çifte öğüt de vererek en az 3 çocuk hatta daha fazla da çocuk dünyaya getirmelerini istedi. Genç nüfusun 2037’de azalacağına dikkat çeken Başbakan,”Merak etmeyin devlet eğitime önem veriyor” dedi. Takı merasiminde ise yoğunluk büyük oldu. Takılarını takanlar sepete kapalı olarak hediyelerini attıkları için ne olduğu bilenemedi.

16 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR