İLAÇLAMA FİLOSU GÖZ AÇTIRMAYACAK

Büyükşehir Belediyesi yaz kış sürdürdüğü haşere mücadelesini filosunu da genişleterek aralıksız sürdürüyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi, karasinek, si...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi yaz kış sürdürdüğü haşere mücadelesini filosunu da genişleterek aralıksız sürdürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, karasinek, sivrisinek ve haşereler gibi hastalık yayma özelliği bulunan vektör canlılarına yönelik ilaçlama çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Her geçen yıl hizmetlerini genişleten ilaçlama filosu bu sene 52 ilaçlama 7 teknik personelle kent genelinde çalışmalarına devam ediyor. Özel durumlarda kullanılmak üzere Acil Müdahale Ekibi’nin kurulduğu filoya bataklık ve sazlıklara girebilen amfibik araç da dâhil edildi.

ÇALIŞMALAR İVME KAZANDI
Büyükşehir Belediyesi kış aylarındaki kapalı alan uygulamaları, yaz aylarında ise sulak alanlar ile ahır ve gübreliklerde yürüttüğü vektör uygulamalarına yıl boyunca devam ediyor. Vektör özelliği taşıyan canlıların doğaya hiçbir zarar verilmeden üremesinin kontrol edildiği çalışmalarda vatandaşlar oluşabilecek sağlık sorunlarından korunmuş oluyor. Vektör uygulamaları her geçen dönem ivme kazanarak daha kaliteli çalışmalarla kent genelinde yürütülüyor.

PERSONEL VE ARAÇLAR GEÇER NOT ALDI
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ilaçlama çalışmalarında kullanılacak olan araçların ve bu araçlara ait donanımların işe uygunluğu gerekli birimler tarafından incelendi. İncelemelerde Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz ve Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber Zehiroğlu da bulundu. Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde Muayene Komisyonu’nca kontrolleri yapılan yeni dönem personel ve ekipmanlar geçer not aldı.

BATAKLIKTA İLERLEYEN ARAÇ
Vektörle mücadele kapsamında 52 ilaçlama, 7 teknik personel ve 18 çift kabin ilaçlama aracı hizmet verecek. Karada ve suda gidebilme özelliği taşıyan bir adet 8x8 amfibik aracın da ilaçlama filosuna eklendiği çalışmalarda bataklık, sazlık gibi ulaşılması güç alanlarda kolayca ilaçlama yapılabilecek. İlçe merkezlerindeki sinek yoğunluğunun azaltılması hedeflendiği hizmet kapsamında yeni dönem ilaçlama çalışmalarına ayrıca; arıcı maskesi ve yangın maskesi gibi özel donanımlara sahip olan bir Acil Müdahale Ekibi de bulunuyor.

21 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR