İlimizde alınan en büyük hibe projesi onaylandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitim Kalitesinin Arttırı...

BÜYÜT

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitim Kalitesinin Arttırılması Operasyonu kapsamında, Kocaeli Sanayi Odası ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla hazırlanan Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı, Güvenliği ve Kalite Kültürü Oluşturma (METİSKOP) isimli proje, Bakanlık tarafından kabul edilerek onaylandı. İzmit Endüstri Meslek Lisesi koordinatörlüğünde başvurusu yapılmakta olan METISKOP projesi, Kocaeli MEM kurumları içinde şimdiye kadar alınan en büyük hibe projesi ve iş güvenliği konusunda ilimizde yapılan en kapsamlı proje olma özelliğini taşımakta.


1 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

METİSKOP Projesinin onaylanması sonrası proje faaliyetleri 1 Eylül tarihinden itibaren başlatılıyor. Proje kapsamında yapılacak faaliyetler içerisinde, ÇSGB İş Sağlığı ve İş Güvenliği Enstitü Müdürlüğü Kocaeli Laboratuvarı, 3M Türkiye, Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi - Ford Otosan, Hyndai Assan, Armetal, Tüpraş, Pakmaya, Festo Türkiye ve Elimsan fabrikalarına saha ziyaretleri yapılması var.


TEKNİK ZİYARETLER

Ayrıca, Danimarka TEC ve Fransa CFI kurumlarına teknik ziyaretler gerçekleştirilecek. İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nden seçilen 20 öğretmene belirlenen eğitim kurumunda 220 saat C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı eğitimi verilecek. İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne İş Güvenliği KKD ekipmanlarının olduğu bir laboratuar kurulacak. Eğitim içerikleri, müfredat ve 4 adet ders modülü yazılacak.


E-ÖĞRENME İÇERİĞİ HAZIRLANACAK

Uzaktan Eğitim Portalı Yönetim Sistemi (LCMS) kurularak, 90 saatlik Online ve DVD formatında e-öğrenme içeriğinin hazırlanması, mezun olabilecek durumda 20 öğrenci ve 20 çalışanın 2 grup halinde 90'ar saati online, 40'ar saati yüz yüze iş güvenliği eğitimi alması, 152 teknik öğretmenin, 5 grup halinde 30 saatlik Temel İş Güvenliği Eğitimi alması da faaliyetler arasında. 

26 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR