Duruşma ertelendi

İzmit Tavşantepe Mahallesi’nde bulunan Cemevi mevkiine yakın bir parkta meydana gelen olayda 28 yaşındaki Ufuk Demirdaş’ın öldürülmesinin ardından açı...

İzmit Tavşantepe Mahallesi’nde bulunan Cemevi mevkiine yakın bir parkta meydana gelen olayda 28 yaşındaki Ufuk Demirdaş’ın öldürülmesinin ardından açılan davanın görülmesine devam edildi.  Her duruşmada salonun karışması nedeniyle davanın artık kapalı olarak görülmesine karar verildi. 

 

Geçtiğimiz İzmit Tavşantepe Mahallesi’nde bulunan Cemevi mevkiine yakın bir parkta meydana gelen olayda 28 yaşındaki Ufuk Demirdaş aynı mahallede oturan Kadir Yılmaz, Musa Yılmaz ve Umut Akbal ile aralarında geçmişe dayalı bir husumet olan büfe nedeniyle yine tartışmaya başlamıştı. Tartışma kavgaya dönüşünce Ufuk Demirdaş sırtından ve kafasından vurularak öldürülmüştü. Cinayet silahını kullandığı öne sürülen Kadir Yılmaz olaydan sonra kayıplara karışırken, kardeşi Musa Yılmaz ve Umut Akbal gözaltına alınmıştı. Konuyla ilgili görülen davanın 6.celse duruşmasına  devam edildi. Kocaeli 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Yılmaz ile avukatı Güler Çetin katılıdı.

 

20 TEMMUZ'A ERTELENDİ

Görülen  duruşmada  sanık umut Akbal müdafii  avukat emrah büyükakaş, dosyadaki eksikliklerin giderilmesini talep etti. Mahkeme heyeti tanık İlker Yeşilbağ’ın adresine dönme ihtimali nedeni ile yeniden zorla getirilmesi için yazı yazılmasına, Sanık Kadir Yılmaz hakkında çıkartılmış yakalama emrinin yerine getirilmesine ve sanık Mehmet Yılmaz’ın tutukluk haline devamına karar vererek duruşmayı 20 Temmuz'a erteledi. 

Ahmet HAZER

 

26 Mayıs 2016 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR