AK Gençler Kurtulmuş ile coştu

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AKP İl Gençlik Kolları’nın 10. Danışma Meclisi’ne katılmak için Kocaeli’ye geldi. Kurtulmuş ilk olarak...

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AKP İl Gençlik Kolları’nın 10. Danışma Meclisi’ne katılmak için Kocaeli’ye geldi. Kurtulmuş ilk olarak AKP İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada Kurtulmuş'u AKP Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ilçe başkanları ve partililer karşıladı.

 

YARALAR SARILACAK

cicekk-001.jpg

Parti binasında önünde karşılanan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un ziyaretine genel başkanı olduğumu kapanan HAS Parti eski İl Başkanı Erol Pekcan ve eski yöneticilerde katıldı. Sözlerine "AKP'nin kalesi olan Kocaeli'de olmaktan mutluluk duyuyorum" diyerek başlayan Prof. Kurtulmuş, "Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Ancak bu süreçte 1 Kasım seçimleriyle istikrarı yakalamış bulunuyoruz. Karşılaştığımız zorlukların üstesinde gelerek istikrara sahip çıktık. Türkiye ye düşmanları çelme takmaya devam ediyor. Başlatılan terör saldırılarında bundan dolayıdır. PKK'nın açtığı çukurları kapatıyoruz. Silopi Cizre ve Sur’da parantez kapandı. Şimdi birlik ve huzur zamanı Türkiye bu yaraları en kısa zamanda saracaktır" dedi.

 

MİLLET ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Türkiye bölgenin siyasi şartlarından dolayı da zor bir süreçten geçiyor. Bu süreçte milletin 1 Kasım'da verdiği kararla siyasi ve iktisadi istikrarı sağlandı. Karşılaştığımız sorunların üstesinden gelebilecek siyasi kararlılığa sahibiz. Milletimiz 1 Kasım'da üzerine düşeni yaptı. Ülkenin yeni Türkiye istikametinde atması gereken adımları, reformları işaret etti. Türkiye'de bir daha siyasi türbülanslara fırsat vermeyecek şekilde güçlü iktidarı ortaya koydu" açıklamasında bulundu.

 

BERTARAF EDİLİYOR

20 Temmuz'dan itibaren Türkiye'de çok zamanlı ve yönlü terör saldırıları başlatıldığını belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Bir taraftan DAEŞ'in bir taraftan PKK'nın diğer tarafta DHKP-C'nin ve bu örgütlerin arkasındaki dış desteklerin Türkiye'yi nasıl bir halet-i ruhiye içine sokmaya çalıştığını görüyorsunuz. Türkiye'de Suruç katliamıyla başlayan süreçte kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Açılan çukurların hepsi tek tek kapatılıyor ve tek tek terör faaliyetlerinde bulunan odaklar bertaraf ediliyor” ifadelerini kullandı.

 

ÇÖP TENEKESİNE ATILDILAR

Karşımızda gördüğümüz şey sadece PKK'nın çukur kazan 3-5 militanından ibaret değildir diyen Kurtulmuş “PKK ve DAEŞ benzeri örgütlerin tamamının arkasında birtakım büyük güçlerin istihbarat destekleri vardır, silah destekleri vardır, mali destekleri vardır, siyasi destekleri vardır. Her zaman da böyle olmuştur. Bu örgütler kullanım tarihi geçtiği zaman da fırlatılır çöp tenekesine atılırlar. Sadece bir örnek vereyim ASALA diye bir örgüt vardı, şimdi nerede bu örgüt. İşini gördüler, kullandılar ve çöp tenekesine attılar” şeklinde konuştu.  

 

ASLA OLMAYACAK

Bazen terör örgütlerini taşeron olarak kullandığını belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş “Bazen milletin arasında fitne fesat sokmaya çalışırlar. Bazen sağ-sol kavgası diye görünürler, bazen Alevi-Sünni çekişmesi diye boy gösterirler. Bazen de bu memlekette insanlarımızı etnik kökenlerimize göre ayırarak siyaset yaparlar. Çok şükür bu millet, bu fitne fesat devirlerini geride bıraktığı gibi bugün karşılaştığımız fitne fesatı da geride bırakacak. Türkiye'de bu milletin arasına koymaya çalıştıkları tarihsel kopuş, duygusal kopuş dedikleri işler asla olmayacaktır” dedi.

 

ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAK

Parantezi kapatacaklarını söyleyen Prof.Kurtulmuş “Şimdi Silopi'de parantez kapandı. Çok şükür Cizre'de parantez kapandı, yani oradaki terör örgütü bütünüyle bertaraf edildi. Aynı şekilde Sur'da ve diğer yerlerde. Şimdi zaman yaraları sarma zamanıdır. Şimdi birlik, huzur ve demokrasi programımız çerçevesinde Türkiye'de terör örgütünün ortaya çıkarmış olduğu maddi ve manevi bütün kayıpları hep beraber saracağız. Bunun için kamu kurum ve kuruluşlar elinden geleni yapacak, siyasi istikrar üzerine düşeni yapacak” açıklamasında bulundu.

 

BERABER YÜRÜYECEĞİZ    

Türkiye'nin etrafından olan bütün bu olaylar Türkiye'ye karşı bu fitne fesat işleri olmasının sebebi de çok açık şekilde Türkiye'nin bu coğrafyanın kilit taşı olmasıdır diyen Kurtulmuş “İstiyorlar ki Türkiye'yi oradan söksünler ve bütün coğrafyayı darmadağın hale getirsinler. Buna müsaade etmeyeceğiz. Buna bu millet müsaade etmeyecek. Bu milletin siyasi kararlılığı buna müsaade etmeyecek ve hep beraber daha güçlü Türkiye'ye doğru yürüyeceğiz" ifadelerini kullandı. Kurtulmuş’un konuşması sonrasında AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan tarafından hediye verildi. 

 

DANIŞMA MECLİSİNE KATILDI

mesale.jpg

AKP İl Gençlik Kolları 10’ncu İl Danışma Meclisi Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Programa Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanı sıra AKP Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve parti teşkilatı katıldı.

 

14 ŞUBAT’A ÖZEL PANKART

14 Şubat Sevgililer günü olması sebebiyle gençlik kolları tarafından salona “Biz Seni Görmeden Sevdik Ya Resulallah” yazılı pankart asıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından salonda “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atıldı. Salonun giriş kısmında ise il gençlik kollarının bugüne kadar yerel basında çıkmış haberlerinin yer aldığı gazete kupürleri yer aldı.

 

KUDÜS’Ü AYAĞA KALDIRMALI

Programın ev sahipliğini yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman açılış konuşmasında “Türkiye’miz ağır bir yüktür. Türkiye son kaledir. Gençlerin yetişmesi AKP kadrolarının görevidir. Bu dünyanın ekmek kadar su kadar ihtiyacı olduğu genç, zihniyle Müslüman olan gençtir. Yetişmesi gerek öyle bir AK Gençliktir. Ayağa kalktı mı Kudüs’ü ayağa kaldıracaktır. Sur’da gedik açacak bir gençliktir” ifadelerini kullandı.

 

İKİ YILLIK PLAN AÇIKLADI

İki yıllık gençlik strateji planını açıklayan Kahraman, “Kardeş olduğumuz Muş iline Mart ayında gidip sonra onları ağırlayacağız. İki ayda bir toplantı yapacağız. Mahallelerde teşkilatlanmalarımızı sürdürüyoruz. Hem yabancı dil hem de Arapça kurslarımıza teşkilatımızı yönlendireceğiz. Batı’nın kültürünü Doğu ile birleştirip anlayacağız. Sabah namazı programları düzenlemeye devam edeceğiz. Kocaeli’de ulaşmadık genç bırakmayacağız. Bizim amacımız en az bir yabancı dil bilen kardeşimiz olsun, dinini, İslam tarihini bilen kardeşimiz olsun” şeklinde konuştu.

 

FİLM SENARYOSU SANIRSINIZ

Ardından söz alan İl Başkanı Ceyhan, “Bugün ile kıyasladığımızda geçmişte çok badire atlattık. Bayrak asmak için çektiğimiz sıkıntıları anlatsak film senaryo sanırsınız. Gençlik kolları görevimi Yasin Özlü’ye devrettim. Acaba benden sonra iyi gider mi diye düşündüm. Ama benden sonra her gelen arkadaşım seviyeyi yükseltti. Dördümüzün toplamından Emre kardeşim daha iyi yerlere getirdiğini görüyorum” diye konuştu.

 

KOCAELİ ÖRNEK OLACAK

Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecartaş ise “Emre Başkanı her zaman kıskanarak izliyordum. Kocaeli’nin bu gençliği bizim tüm Türkiye’ye örnek göstermemiz gereken bir teşkilat. İnşallah Kocaeli Türkiye’nin gençliğine örnek olacak. En temel de unutmamız gereken şey var. Tüm Türkiye’de dokunmadık bir tek genç bırakmamak. Kocaeli’de bu adım çoktan atılmış. Dokunmadık genç bırakmazken geliştirmediğimizde genç kalmasın. Temelinde başkanlık sistemi odağından insan olan bir anayasa çalışmasını herkese anlatacağız” dedi.

 

MÜCADELE VERİLDİ

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş alkış ve sloganlar eşliğinde kürsüye çıktı. Gençlerin coşkusunu beğenen Kurtulmuş bir daha ki toplantının Arena’da yapılmasını istedi. Kurtulmuş “150 senedir bu topraklarda mücadele veriyoruz. Bir tarafta bu milleti tek tip yapmaya çalışan sahtekarlar vardı. Bir tarafta da ‘biz bu milleti yeniden ayağa kaldırmaya çalışırız’ diyenler vardı. Sabır ve inançla mücadele verildi. Dağ, taş, bayır gezilerek herkese mücadele anlatıldı.  Sizin aranızdan nice büyük insanlar çıkacak inşallah. Davanın kuru bir cihangirlik davası olmadığını gösteriyorsunuz. Medeniyet ve hakkaniyet davası olduğunu gösteriyorsunuz. Türkiye insanlığın son kalesidir. Bugün dünya Türkiye’nin ortaya koyacağı fikirlere muhtaçtır. Dünya 5’ten büyüktür derken, yeni bir dünyanın kurulmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

BUGÜNE GELDİK

Büyük bir siyasi mücadele verildi diyen Kurtulmuş “Arkasından tek parti dönemi geldi. Farklı şey söylenmesi yasaktı o zaman. Çok parti dönemi geldiğinde bu mücadeleyi çok şükür bugünlere kadar getirdik. Rahmetli Menderes'le, rahmetli Turgut Özal'la, rahmetli Erbakan'la ve Recep Tayyip Erdoğan'la bugünlere kadar geldik. Sizin aranızdan nice büyük insanlar çıkacak. Bu davanın öksüz olmadığını, sadece kuru bir cihangirlik davası olmadığını, sadece bir siyasi partinin iktidarından ibaret olmadığını gösteriyorsunuz. Bir fikrin sürekliliği içerisinde yolumuza devam ediyoruz. Siz de sizden sonrakilere bu davayı bırakacaksınız” ifadelerini kullandı.

 

AYLAN BEBEĞİN CESEDİNİ

Suriye'de yaşanan mülteci sorununa da değinen Kurtulmuş, "Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki her gün Ege'de Akdeniz'de onlarca masum insan denizden toplanıyor. Bu insanlar savaştan, zulümden, ölümden kaçıyor. Yarım bardak su yarım lokma ekmek için çoluk çocuğunu uyduruk bir bota bindirip Avrupa'ya gitmeye çalışıyor. Bu insanlara Türkiye dışında başka kimse sahip çıkmıyor. Bütün dünya izledi. Ta ki Aylan bebeğin cesedini sahilde görene kadar. Aylan bebeği gördükten sonra meselelerin çözümüne dair bir şey söylemiyorlar. Çünkü yeni bir dünya kuracak vizyonları yok” dedi. 

 

DÜNYA TÜRKİYE’YE MUHTAÇ

Bize de diyorlar ki 3 milyar verelim de siz bakın bunlara. Biz kimseden para istemiyoruz diyen Kurtulmuş “Bizim paramız onlar kadar olmayabilir ama onlardan çok daha büyük gönlümüz var. 2 milyon 700 bin Suriyeli var. Bunlar 500 bin mülteci aldığı zaman bu insanları nereye koyacağız diyorlar. Mülteci meselesini nasıl çözeceklerine dair bir fikirleri yok. Suriye'de bir savaş yok. Savaşı çözecek perspektifleri de yok. Bu yüzden dünyanın bütün orduları Suriye'ye geldi. Ukrayna'da kriz var. Ukrayna krizini Avrupa'nın göbeğinde çözemiyorlar. Çözmeleri mümkün değil çünkü nasıl çözeceklerini bilmiyorlar. Dünyada şu anda en zengin yüzde 0.83'ü dünyadaki servetin yüzde 44'üne sahip. Dünya sistemi bu kadar adaletsizlikle doluyken, ne Suriye'yi çözebilirsiniz ne mülteci meselesini ne de bir başka meseleyi çözebilirsiniz. Heyecanınızı anlıyoruz ama sorumluluklarınızın da farkında olun. Bugün dünya Türkiye'nin ortaya koyacağı fikirlere muhtaçtır" şeklinde konuştu.

 

"TÜRKİYE BU COĞRAFYANIN KİLİT TAŞIDIR"

Terörün sebeplerine ve sonuçlarına da değinen Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Kurtulmuş, "Olan bu coğrafyada olan Müslümanlara oluyor ve dünyada gücü elinde bulunduranlar da bundan son derece memnun. Sadece güç paylaşımında bulunuyorlar. O yüzden sevgili Ak Gençler, sizden başka Yeni Dünya diyen yoktur. O yüzden bu fikre sahip çıkın. Bu fikri siz büyüteceksiniz. Türkiye bu coğrafyanın amiral gemisidir. Türkiye bu coğrafyanın kilit taşıdır. İstiyorlar ki bu kilit taşı dağılsın ve bütün coğrafya yıkılsın. Bir asır evvel oynadıkları oyunun ikinci perdesini oynamak istiyorlar” şeklinde konuştu.

 

ÇANAKKALE'DE BU MİLLET TEKRAR AYAĞA KALKTI

1916'da Birinci Dünya Savaşı bitti ve Osmanlı 4 buçuk milyon kilometrekareden şu anki 480 bin kilometrekareye küçüldü diyen Kurtulmuş “Azınlıklara ırkçılığı aşılayarak 20 yılda Osmanlı'yı parçaladılar. Hep bu Türklerin elinde orduları kalmadı diye düşünüyorlardı. O zaman bu coğrafyayı, dünyanın kilit taşı olan bu toprakları ele geçirebileceklerini düşündüler. Ama sizin dedelerinizi unuttular. Çanakkale'de bu millet tekrar ayağa kalktı. Çanakkale şehitlikleri bana her gittiğimde başka bir şey anlatır. Sonra Kurtuluş Savaşı ile milletimiz ayağa kalktı. Savaşı kazananlar sonra cetvellerle sınırları çizdiler. Öyle bir böldüler ki bugünkü bu terör meselesinin altyapısını da o gün kurdular. Ondan sonra döndüler Osmanlı'dan 30 küsür tane devlet çıkardılar” dedi.  

 

YENİ ANAYASAYI DA BU MİLLET YAPACAK

Bu millet Yeni Türkiye yolunda çok büyük mesafe aldı diyen Kurtulmuş “Sen misin mesafe alan dediler ve Gezi Parkı eylemlerini başlattılar. Yetmedi 17-25 Aralık operasyonları. O da yetmedi. Bu millet hala yeni bir Türkiye istiyor. Recep Tayyip Erdoğan'ı seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak başa getiriyor. Yeni Anayasayı da bu millet yapacak. İnşallah başkanlık sistemini de tartışacağız. Her şeyi dışarıdan alan Türkiye'yi herkes ister. Ama siz kendi tank sanayinizi yapar, kendi denizaltınızı yapar, dışa bağımlı olmaktan çıkarsanız yeni Türkiye'yi kimse istemez" şeklinde konuştu.

 

STK'LARLA BİRARAYA GELDİ

bayan-003.jpg

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş KOTO binasında bulunan Beytül Kebap’ta ilimizde faaliyet gösteren STK’lar ile bir araya geldi. Yeni Türkiye’de sivil toplum buluşmaları programına Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un yanı sıra Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katılım gösterdi.

 

HİÇ İKİLETMEDİNİZ

Yemeğin ardından açılış konuşmasında AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “2015’te yoğun bir süreç geçirdik. İki tane üst üste seçim atlattık. Sizleri her zaman yanımızda gördük. 2 gün içinde temayül yapmaya karar verdik hiç ikiletmeden geldiniz. Yine başka organizasyonlarda yanımızda oldunuz. Bizim muhabbetimiz bir kerelik değil. 1 Kasım seçimlerinde sizin takdirinizle yüzde 56,5 oy aldık. Bunun kibrine asla kapılmıyoruz. Kocaeli’ye hizmeti bir sorumluluk biliyoruz” dedi.

 

ENGEL KOYDULAR

Ceyhan’ın konuşması sonrasında söz alan Prof.Dr.Numan Kurtulmuş “Türkiye 1 Kasım’dan sonra siyasi bir döneme girdi. İki yılda 4 seçim yaptık. Önümüzde 4 koca yıl var bu yıllarda seçim olmayacak. İstikrar devam edecek. Milletin 1 Kasım’da oy vermesinin nedeni buydu. Bizde sorumluluklarımızı biliyoruz. Ama maalesef istikrarı hazmedemeyen iç ve dış güçler oldu. Türkiye’nin olumlu bir gündemi olması gerekirken maalesef birileri Türkiye’nin önüne engeller koymaya kalktı” dedi.

 

ÇELME TAKIYORLAR

Türkiye ne zaman yükselsek zaten hep bir engeller konuluyor, çelmeler takılıyor diyen Prof.Dr.Kurtulmuş “Bunu geçmişte çok yaşadık. Rus orduları, Amerika orduları kimi istiyorsanız bu bölgede. Hiçbir sorunu çözemeyen Birleşmiş Milletler görevde. Bu da yeni çatışmaları körüklüyor. Sahada olan gariban Mehmet ve Ayşe’lere oluyor. Oluk oluk Müslüman kanı akıyor. Türkiye 2002 yılından itibaren istikrarına devam etti. Bütün ülkelerde fay kırıkları varken Türkiye yol aldı. İşte çekemedikleri budur. Türkiye güçlü bir siyasi iktidar ile yola devam ediyor” açıklamasında bulundu.

 

CÜMLE ALEM BİLSİN

Türkiye 20 Temmuz’dan sonra terör ile karşı karşıya kaldığını belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş “Cümle alem bilsin ki bu terör aygıtları kullanılmaz hale gelene kadar terörle mücadelemiz devam edecek. Türkiye daha önce gezi ve başka badireler ile içeri çekilmeye çalışıldı. Çok şükür bunu da atlattık. Çok şükür sandık var, Türkiye bir Mısır ve bir Suriye olmadıysa bunun demokrasinin işlenmesinde büyük payı var. Her zaman fikirleriniz ve çalışmalarınız bizim için değil. Biz yukarda oturup siyaset yapan değiliz. Hepimiz sahadayız. 7 vekilimiz var ama inşallah daha fazla olur. Her biriniz kendinizi AKP’nin milletvekili olarak görün ve ona göre çalışın” ifadelerini kullandı.  

 

KERVAN YÜRÜR           

Önümüzde ki tablodan sakın bir karamsarlığa kapılmayın diyen Kurtulmuş “Kervan yürüdü hiç merak etmeyin. Millet ne badireler atlattı bunu da atlatır. Dualarımızı ve gayretlerimizi arttıracağız. Bu millet çok büyük potansiyeli olan bir millet. Herkesin işi gücü Türkiye’nin dünya da dengeleri değiştiren bir devlet olması. Bir asır öncesinin hesabı görülüyor. Türk ile Kürdü bölmeye çalışıyorlar avucunuzu yalarsınız. Türkün Kürt’ten başka kaderi yoktur” şeklinde konuştu.

 

KIYAMETE KADAR

topluu.jpg

Milletin bugün karşılaşılan fitne fesadı geride bırakacağını belirten Numan Kurtulmuş, "Biz Türkler ve Kürtler tesadüfen bir arada değiliz. Bu memlekette Selahaddin Eyyubi'nin, Kılıç Arslan'ın çocukları olarak bin küsur senedir komşuyuz, akrabayız, hepimiz aynı kültürün içerisinden insanlarız. Bu memleketteki insanlarımızın hepsi biliyor ki; hiçbir etnik kökenin farklı bir geleceği, istikbali yoktur. Biz kardeş, dost, akraba olarak kıyamete kadar birlikte yaşayacağız” dedi.

 

GÜCÜ YETMEYECEKTİR

Fitne fesatçılar yaptıkları işlere devam edecekler diyen Kurtulmuş “Türkiye bu badireyi atlatacak ve yoluna devam edecektir. Bizler bu siyasi kararlılıktan hiç vazgeçmeyeceğiz. Silopi'de, Cizre'de parantez kapanıyor. Aynı şekilde Sur'da ve diğer yerlerde de bunu yapacağız. Şimdi zaman Türkiye'de terör örgütünün ortaya çıkarttığı tüm kayıpları, tüm yaraları beraber sarmaktır. Kimsenin Türkiye'yi Ortadoğu'daki ülkelere benzetmeye gücü yetmeyecektir. Bunların tüm sebebi de Türkiye'nin bu coğrafyanın kilit taşı olmasıdır. Biz buna müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

 

FİLDİŞİ KULEDE OTURMUYORUZ

Bütün ülkelerde sosyolojik fay hatları ortaya çıkarken, Türkiye'nin çok hızlı bir şekilde yoluna devam ettiğini kaydeden Kurtulmuş, "Sandık olduğu için Türkiye tek partili dönemden sonra yolunu açtı yürüdü. Eğer Türkiye bir Mısır olmadıysa demokrasinin her şeye rağmen iyi bir şekilde işlemesinden ötürüdür. Bu milletin böyle bir feraseti var. Şimdi oyunuza başvurma imkanımız yok. Ama her zaman fikirleriniz ve çalışmalarınız bizim için değerlidir. Biz fildişi kulede oturup siyaset yapan bir kadro değiliz” dedi.  

 

YİRMİ ÜLKE ÇIKTI

O Cizre'de çukurları açıp içine bomba koyan, o beyni yıkanmış çocuk kendi başına hareket etmiyor diyen Kurtulmuş “Onu kullanarak bir asır öncesinin hesabını görüyorlar. Kimsenin dinine, diline, ırkına bakmadan asırlarca yaşamış Balkanlar'dan belki de 20 tane ülke çıktı. Aynı şekilde Arap yarımadası da 20 yıl içerisinde bertaraf edildi. Şimdi ancak ve ancak bir büyük kültürün sahibi olan insanlar bu kalkınmayı sağlayabilir. Bu coğrafyanın insanlarının bir asır evle aralarında bu suni sınırlar yoktu. Bugün de gönül coğrafyamızdan bu suni sınırları kaldırmak bizim görevimizdir. Biz bu sınırları kaldırmak için üzerimize düşeni yapacağız" ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK 

katilimm.jpg

 

15 Şubat 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR