Başkanın selamını getirdik

İZMİT’TE  ŞEÇİM OLMADAN DA VATANDAŞIN KAPISI ÇALINIYORİzmit Belediyesi’nin sınırları içindeki vatandaşların istek ve sıkıntılarını öğrenmek için başla...

BÜYÜT

İZMİT’TE  ŞEÇİM OLMADAN DA VATANDAŞIN KAPISI ÇALINIYOR
İzmit Belediyesi’nin sınırları içindeki vatandaşların istek ve sıkıntılarını öğrenmek için başlattığı “Hizmet Kapınızda” projesi halkı memnun ediyor. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan tarafından planlanan ve uygulamaya koyulan proje kapsamında, üç mobil ekip İzmit’teki evleri tek tek ziyaret edip, vatandaşların önerileri ve sorunlarını ilk ağızdan dinliyorlar. Belediye bu çalışması ile halka daha iyi ve etkin hizmeti sunmayı amaçlıyor.
 
MAKAMDA DEĞİL HALKIN ARASINDAYIM
Geçtiğimiz ay İzmit Belediyesi tarafından başlatılan “Hizmet Kapınızda” projesinin mimarı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Halktan uzak, onların yanında olmadan halkın ihtiyaçlarını bilmek, onları anlamak mümkün değil. Ben bir belediye başkanının makamdan çok mahallede, kahvede, pazarda, cenaze evinde, düğünde kısacası halkın olduğu her yerde halkla içiçe olması gerektiğine inanıyorum. O nedenle makamdaki işleri bir an önce bitirip geriye kalan vaktimin tamamını halkla içiçe geçirmeye çalışıyorum. Çünkü bizim halkımız resmiyetten hoşlanmaz. Kendi içinde olana, kendini yakın hissettiğine derdini, sevincini, sıkıntısını anlatır. Ben onların arasında iken hem daha rahatım hem de eksiklikleri daha kolay görebiliyorum” dedi. Projenin bu inanıştan ortaya çıkıp şekillendiğini ifade eden Başkan Doğan, “ Bir mahalleye gittiğimde kapı kapı dolaşmam, herkesle birebir sohbet etmem ne yazık ki mümkün olmuyor. O nedenle mobil ekipleri kurduk ve bu çalışmaya başladık. Kısa sürede çok güzel tespitler yaptık” şeklinde konuştu.
 
HALK ÇALIŞMADAN MEMNUN
“Hizmet Kapınızda” çalışmasının halk tarafından da beğeni ve takdirle karşılandığını vurgulayan Doğan “Kapıyı açtığında belediye ekiplerini karşısında gören vatandaşlarımız önce şaşırıyorlar. Ancak gelme amacımızı ve samimiyetimizi kısa sürede anlıyor ve sonrasında tüm fikirlerini açıkça paylaşıyorlar. Biz bu çalışmamız sayesinde gerçekten çok yerinde ve doğru tespitler yaparak duruma müdahale edebiliyoruz. Halkımız bu çalışmamızdan çok memnun. Onların memnun olduğunu görmek bizi de memnun ediyor” dedi.
 
BELEDİYE HER YERDE OLACAK
İstek, memnuniyet ve şikayetlerin farklı farklı konularda olduğunu ifade eden Başkan Doğan “İstekler, beklentiler, şikayetler her mahallede her kapıda farklı. Ancak bu güne kadar her mahallede her kapıda tespit ettiğimiz şey halkın arasında olmanın yararlı olduğu. Bu gerçekten çok önemli. Çünkü halkımız bu tür samimi ziyaretleri, tavırları özlemiş. Karşılaştığım kişilere bu hizmetten memnun olup olmadıklarını sorduğumda seçim olmadan da kapımızı çalan birisinin olduğunu bilmek bizi sevindiriyor diyorlar. Bu memnuniyeti gördükten sonra belediyenin her yerde olması gerektiğine daha fazla inandım” diye görüşlerini dile getirdi.
 
4500 EV ZİYARET EDİLDİ
İzmit Belediyesi’nin bu projesi kapsamında, ziyaret edilecek evlerde vatandaşla görüşen ekip şuana kadar pilot olarak belirlenen Çukurbağ, Hacıhasan, Şirintepe ve Hacıhızr Mahallelerinde toplam 4500 evi ziyaret ederek  istek ve önerilerini dinledi. Hacıhasan Mahallesi sakinlerinden Nurgül Aliustaoğlu,”Hizmet kapınızda” projesinin vatandaşa verilen değeri ortaya koyduğunu belirterek Başkan Doğan’a teşekkür etti.
 
75 BİN HANENİN KAPISI ÇALINACAK
Proje kapsamında İzmit’te bulunan tüm mahallelerde çalınmadık kapı bırakılmayacak. İzmit Belediyesi Hizmet Kapınızda ekiplerinin bir yıl içinde 75 bin haneye ulaşıp yüz yüze görüşme yapacağı  öğrenildi.

21 Ekim 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR