Üzülmez Sarımeşe’yi Karış Karış Gezdi

“Kartepe’yi Dinliyoruz” diyerek yola çıkan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve beraberindeki icracı müdürlerinden oluşan ekibin son durağı, S...

BÜYÜT

“Kartepe’yi Dinliyoruz” diyerek yola çıkan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve beraberindeki icracı müdürlerinden oluşan ekibin son durağı, Sarımeşe Mahallesi’ydi. Mobil makam minibüsüyle Sarımeşe Mahallesi’ni karış karış dolaşarak küçük büyük herkesin istek ve önerilerini dinleyen Üzülmez günü Kartepeli hemşerileriyle birlikte geçirdi.

 

Beraberindeki ekibiyle birlikte yola çıkan Üzülmez, Sarımeşe esnafını pazarcı esnafı işyerlerinde ziyaret ederek sohbet ettikten sonra alışveriş yapan vatandaşlarla da bir araya gelme fırsatı buldu. Büyüklerle olduğu kadar yaşça küçük Sarımeşe sakinleriyle de istişare imkânı bulmak için Sarımeşe İlkokulu ve Şehit Piyade Üsteğmen Murat Hasırcıoğlu Ortaokulu’na ziyarette bulunan Başkan Üzülmez öğrencilerin sevgi gösterisiyle karşılaştı. Okul yönetimiyle sohbet ettikten sonra eğitim gidişatıyla ilgili bilgi alan Üzülmez; “ Çocuklarımız geleceğimizin mimarı bu yüzden çok önemliler. Çocuklarımız için eğitim gördükleri okulların eğitim kalitesinin önemi aşikâr olduğu kadar fiziksel şartları da önemli. Konferans, tiyatro ve çeşitli toplantıların yapılabileceği çok amaçlı salonları bu bakımdan önemsiyorum.” dedi.

 

Sarımeşe Mahalle Muhtarı Ahmet Şafak ile birlikte Ak Parti İlçe yöneticisi Cemal Halil Sarımeşe Gençlıik Kolları Başkanı Fatih Çelikbilek ve Kadın Kolları Başkanı Neşe Çetinkoz’un da eşlik ettiği gezide hasta ziyareti de yapıldı. Kasımpatı Sokak’ta ikamet eden Salih Aksüt ve Zengin Sokak’ta ikamet eden Mehmet Zengin’i evlerinde ziyaret eden Üzülmez geçmiş olsun ve acil şifalar dileklerinde bulundu. Gezide Karmek’e uğrayan Başkan Üzülmez, hanımların ellerinden çıkan el emeği göz nuru eserlerin ziyaretçisi olurken mahallenin kahvehanesine de uğramayı ihmal etmedi. Kahvehanedeki vatandaşlarla tek tek tokalaşarak hasbihal ederken istek ve önerilerini de dinlemeyi ihmal etmedi. Camii Dernek Başkanı Recep Yedekçi’nin de katıldığı gezide Kur’an Kursundaki hanımları da ziyaret eden Başkan Üzülmez, buradaki hanımların isteklerini de dinledi.

 

Başkan Üzülmez “41 Proje” çerçevesinde yapılan ve gerçekleşmesi planlanan projeler ışığında vatandaşın sorunlarını dinlerken ulaşım, sağlık, eğitim ve alt yapı gibi konularda taleplerle ilgili üretilen çözümler ve yatırım programları hakkında Sarımeşeli sakinlere bilgi vererek bir mahalle gezisini daha sonlandırdı.

12 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR