Gönenli“Civelek, tam bir bilgi fukarası”

        BBP İl Başkanı Av. Şeref Gönenli, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in, partilerinin Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleme kararı sonrasındaki açıkla...

 

 

 

 

BBP İl Başkanı Av. Şeref Gönenli, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in, partilerinin Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleme kararı sonrasındaki açıklamalarına yanıt verdi. Civelek’in BBP’nin bu kararını hazmedemediğini dile getiren Gönenli, kendisinin BBP’nin siyasi ilkelerini ve tarihini iyi bilmediğini söyledi.

 

KARARIMIZ DİK DURUŞTUR

Ekmeleddin İhsanoğlu kararının istişareler sonucu alındığını dile getiren Gönenli, “Bu kararhaklı gerekçelere dayanmaktadır. 2007’deki cumhurbaşkanlığı krizi Şehit Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının katkısı ile AKP lehine çözülmüştür. Yazıcıoğlu, Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına karşı çıkmış, Abdullah Gül’ün adaylığını desteklemiştir. Bugünkü kararımız da Yazıcıoğlu’nun kemiklerini sızlatmak değil, onun iradesine ve dik duruşuna sahip çıkmaktır” dedi.

 

BİLGİ FUKARASI!

Başbakan Erdoğan’a karşı da ithamlarda bulunan Gönenli, şöyle konuştu: “Gazze’de yaşananlar ortada. Ortadoğu'yu yönetme amacını taşıyan BOP'un bir parçası olduklarını söyleyen Başbakan, asla bu düşüncesiyle Cumhurbaşkanı olamaz. Civelek, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş bir bilgi fukarasıdır. Onun yerinde olsam, önce Yazıcıoğlu’nun, Başbakan ile ilgili fikirlerinin yer aldığı videoları izlerim.”

 

22 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR