Uzunçiftlik isyanda!

Kartepe Kulüplerarası Futbol Turnuvası’ndan çeyrek finale çıkan Uzunçitflikspor, Kartepe Belediyesi otobüs göndermediği için maça çıkamamış ve Balaban...

BÜYÜT

Kartepe Kulüplerarası Futbol Turnuvası’ndan çeyrek finale çıkan Uzunçitflikspor, Kartepe Belediyesi otobüs göndermediği için maça çıkamamış ve Balabanspor karşısında hükmen yenik sayılmıştı.

Uzunçiftlikspor takım kaptanları Eyüp Kılıç, Fatih Tanrıverdi ve Orhan Şenmemiş yazılı bir açıklama yaparak Kartepe Belediyesi ve tertip komitesine tepki gösterdi.
Uzunçiftlikspor’un açıklaması şöyle
16 takımın katıldığı Kartepe Futbol Turnuvası’na Uzunçiftlikspor Kulübü olarak bizi de davet ettiler. Bizde bu daveti memnuniyetle karşıladık. iz Uzunçiftlikspor kaptanları olarak tüm maçlarımıza son derece ciddi ve özveriyle hazırlanıp maçlarımıza gittik. Ama nedendir bilinmez ki, turnuvadaki tüm aksilikler ve yanlışlıklar maalesef kulübümüzün başına gelmiştir. Turnuvada oynadığımız 4’maçın 3’ünde ciddi sorunlar yaşadık ve maalesef tüm aksilikler bilerek veya bilmeyerek kulübümüzün başına gelmiştir.

MAÇ SAAT DEĞİŞTİRİLMİŞ, HABERİMİZ YOK
Turnuvada oynadığımız 2.maç olan Arslanbey Organize Sanayispor maçının bize başlama saati 17:00 olarak bildirilmiştir. Biz her zaman ki gibi işi ciddi alıp tesislerde saat 15:00’de toplanıp saat 16:00’da maçın oynanacağı stattaydık. Maç saatinde rakip takım stada gelmeyince hocamız komite sorumlusunu aradığında maçın 17:00’de değil 19:00’da başlayacağını öğrendiğimizde şok olduk. Maçın 19:00’a alındığını bizden başka herkesin bildiğini ne acı ki sadece biz bilmiyoruz. Neden? Turnuvanın düzeni bozulmasın diye 4 saat sahada takım olarak bekledik ve maçımızı zor şartlarda oynadık.

OTOBÜS GÖNDERMEDİLER
Yanlışlıklar bununla da kalmayıp grubumuzun üçüncü maçında maç saatlerinin gün ve saatlerinin 3 kere değiştirildiğini duyunca biz sporcular demorolize olduk. Ama her türlü şartlara rağmen gidip aslanlar gibi maçımızı oynadık.
Her şeye rağmen grubumuzu lider bitirdik ve çeyrek finale yükseldik. Ama kulübümüzün üzerine oynanan oyunlar bununla da kalmadı. 10 Temmuz 2011 tarihinde saat 17:00’da oynanması gereken çeyrek final maçı öncesi saat 15:00’da kulüpte tam kadro toplandık. Saat 16:00’da Kartepe Belediyesi’nden gelmesi gereken maç otobüsü tesislerimize gelmemiştir. Saat 16:45’e geldiğinde komitedeki sorumlu arkadaşı aradığımızda bizlere “otobüsün gelmeyeceğini kendi imkanlarınızla gelebilirsiniz gelin, bizim elimizde bir şey yok” denildiğinde kendisini tarafımızca haklı olarak “Niçin, otobüsün gelmeyeceğini bize 1 saat önce haber vermediğiniz” diye sorduğumuzda bize cevap vermediler.

ŞİDDETLE KINIYORUZ
Şu yapılanlar mahalle maçlarında bile yapılmaz. İşte turnuvanın ciddiyetsizliği ve rezilliği... Bizler futbolcular olarak aldığımız karar neticesinde bundan sonra turnuvada hiçbir maça çıkmama kararı aldık ve turnuvayı protesto ediyoruz. Bizler yıllarca gençliğe hizmet vermiş Uzunçiftlikspor’un futbolcuları olarak son dönemlerde oynanan oyunları şiddetle kınıyoruz. Böylesi bir turnuvada bütün bu yaşananların sadece kulübümüzün yaşamasını da sizlerin takdirine bırakıyoruz. Son olarak Uzunçiftlikspor halkına sesleniyoruz Kulübümüze sahip çıkmalarını ve üzerimize oynanan oyunlara sessiz kalmamalarını biz futbolcular olarak halkımızdan istiyoruz.

13 Temmuz 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR