AKP’de 4 Meclis üyesi disiplinlik

Derince Belediyesi meclis üyeleri Okşin Beçet, Halit Aydın, Hüseyin Çepil ve İhsan Çimen alınan grup kararına uymadıkları için İl Disiplin Kuruluna gö...

BÜYÜT

Derince Belediyesi meclis üyeleri Okşin Beçet, Halit Aydın, Hüseyin Çepil ve İhsan Çimen alınan grup kararına uymadıkları için İl Disiplin Kuruluna gönderildi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek gündemle ilgili yaptığı değerlendirmede önemli mesajlar verdi. Derince Belediyesi meclis üyeleri toplantısı hakkında basında çıkan haberler hakkında bilgi veren Civelek, “Bazı yazılar basında çıkmıştır. Belediye başkanına kimse karışamaz demişiz. Grup toplantıları Büyükşehir Belediye ve 12 ilçe belediye başkanının yanı sıra, ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleri katılmaktadır. Kimin uydurduğu bir haber olduğunu bilmiyorum. Yazılanların hepsi yalandır. Aziz Alemdar ve Okşin Beçet hakkında yazı yazılmıştır. Kesinlikle yalan haberdir. Okşin hanıma “sen bana Mahmut bey diyemezsin, il başkanım diyeceksin” dedim. Bunun da sebebi şudur. Toplumda yaşayan birisiyiz birine sinirlendiğiniz zaman hakaret etmek istiyorsanız yüksek sesle “bey” dersiniz. Orada hakaret etmek istediğinden Mahmut bey diyemeyeceğini söyledim.

KİMSE DİSİPLİNİ BOZAMAZ

Teşkilat gücünü Türkiye sevdası ve disiplinden almaktadır. Kimse disiplini bozamaz. Grup toplantıları bunun için yapılmaktadır. Grup konuşmasında dışarı sızmaması mümkün değildir. Bizde dışarıda söyleyemeyeceğimiz sözü burada söylemeyiz. Bizim kapalı kapımız yoktur. Derince’ de grup kararına uyulmamıştır. Gereken uyarı yapılmıştır. Belediye başkanı ve ilçe başkanı ve Okşin Beçet diledikleri kadar konuşmuşlardır. Okşin Beçet’i uyardım ilçe başkanının sözünü kesmesinden dolayıdır. Kendisini dinledik” dedi.

OKŞİN BEÇET CHP’YE OY VERMİŞ
Civelek, “Becet, grup toplantısında Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile yaşadığı sorunu söyledi. İlçe Başkanı Ahmet Ark ve Okşin Beçet konuşma yaptı. Okşin hanıma açık olarak sordum, CHP’ye oy verdin mi vermedin mi? Kendisi verdiğini söyledi. Biz ona bakıyoruz. Siyasi parti yönetiyoruz, şahıslara göre değil. Grup kararına uyulmamıştır. Bu durumun gerekçesi olamaz. Bu sadece bizde değildir. Dosya gelmiştir. İl disipline gitmiştir. Alınan grup kararına uyulmadığından Okşin Beçet, Halit Aydın, Hüseyin Çepil ve İhsan Çimen hakkında yazı İl Disiplin kuruluna verilmiştir” dedi.

ERYÜREK AÇIKLAMASI
Civelek, eski Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek ile ilgili, “Bu partide ben dahil kimse vazgeçilmez değildir. Bu partiden kimse büyük değildir. Herkes Başbakanı seviyorum demenin arkasına sığınılmaz. Partinin disiplini vardır. Öfkeyle kalkan zararla oturur” demekle yetindi.

23 NİSAN RESEPSİYONU
Başkan Civelek “23 Nisan resepsiyonunda çok şeyler değişmiştir. 12 Eylül, 28 Şubat mağdurları destek vermezken bugün müdahil oluyorlar. Başörtüsüyle resepsiyona katıldı. Ne irtica hortları nede laiklik temelinden sarsıldı. Normalleşme sürecine girdik” açıklamasında bulundu.

CHP’YE GÖNDERME
Civelek “Bizi tek listeyle eleştiren ana muhalefet partisi il başkanı şimdi taraf tutmaktadır. Bugün aynı başkan taraf göstermektedir. Kim ne derse desin diyor. Bizi eleştirenler uzlaşma aramak durumunda kalmaktadırlar. İl başkan arayışlarına bakıldığında gün aşırı herkes adaylığını açıklıyor. İl başkanlıklarını garantiye alabilmek için ilçe başkanlarının destekliyorlar. Bizde bu yaşanmadı. Biz taraf tutmadık. Demokrasinin özü yaşanıyor deniliyor. Bu demokrasinin özü değildir. Yalçın abiyi severim. Celalettin Yaylak ile bir araya sık geliriz” dedi.

27 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR