İzmit’in pırlantaları Otel Asya’da buluştu

“İzmit’in 18 bin nüfusu olduğu yıllardan geliyoruz” diyen Erman Çeliker, Şems grubu olarak adlandırılan eski dostlarına Otel Asya’da iftar verdi. Doyu...

BÜYÜT

“İzmit’in 18 bin nüfusu olduğu yıllardan geliyoruz” diyen Erman Çeliker, Şems grubu olarak adlandırılan eski dostlarına Otel Asya’da iftar verdi. Doyumsuz sohbetlerin yaşandığı iftarda eski anılar tazelendi.

İzmit’te doğup İzmit’te büyüyen ve ömür boyu birbirlerinden kopmamak için 1955 yılında başlattıkları buluşma etkinlikleriyle tüm dünyaya örnek bir tavır ortaya koyan “Eski Dostlar” veya ilk buluşmasını Şems Kıraathanesi’nde gerçekleştirdiği için Şems Grubu diye de adlandırılan ve yaşları 70’i geçen bu arkadaş topluluğu önceki gün Otel Asya’da iftar programı gerçekleştirdi.

KENTİN ÖNDERLERİ
Buluşmanın organizatörü ise grup üyelerinden Erman Çeliker oldu. Erman Çeliker, gençlik arkadaşlarını bu kez Otel Asya’da buluşturdu. Dolu dolu bir yaşama başarılar da katarak kentin önderi, örnek alınanı durumuna da gelen ve İzmitli olup da tanımayanı olmayan isimler keyifli bir ortam yaşadı.

VEFATLAR HATIRLANDI
Eski dostları, buluşmanın ilk saatlerinde burkan şey, sayılarının her geçen yıl düşmesiydi. Eski dostların sohbetine geçmişteki yaşadıkları o komik olayları hatırlattı. Ardından ilk buluşmayı 70 kişi ile gerçekleştiren grup bunu hatırladı. Vefatları akıllarına getirdi, sohbetlerine konu etti, kaybettikleri arkadaşlarını yad etti.

VEFASIZ DOSTLARA SİTEM
“İzmit’in 18 bin nüfusu olduğu yıllardan geliyoruz” diyen Erman Çeliker, organizasyonlara katılmayan vefasız arkadaşlarına sitem etti. Çeliker, “Biz İzmit’in 18 bin nüfuslu halinden geliyoruz. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarında birbirimizden hiç ayrılmadık. Spor faaliyetlerini birlikte yapar, akşam meyhaneye birlikte giderdik. Aramızda para sorunu hiç olmadı. Organizasyonlarımıza katılmayan arkadaşlarımız var, onlara sonraki buluşmalarımızda haber vermeyeceğiz. Bu yıl 6-7 arkadaşımızı kaybettik. Son nefer kalana kadar bu organizasyonumuz devam edecek” dedi.

EKSİKSİZ KATILMA SÖZÜ
Erman Çeliker ve arkadaşları yaşamlarına soktukları tüm komiklikleri hatırlatarak, birbirlerine yeniden anlattı. Aralarından ayrılmış olanların bile taklitleriyle tüm yaşanmışlıkları ortaya koydu, kahkahalarla dolu saatlere imza attı. Yılda 3 kez buluşan eski dostlar birbirlerine ‘yılın bir sonraki buluşmasına eksiksiz katılma” sözü vererek ayrıldı.

Eski dostların buluşmasına şu isimler katıldı
Ali Kanbak
Alkan Sayan
Bülent Çizgin
Bülent Erçetin
Celal Dinç
Erol Günsel
Muhterem Savaşan
Erkan Bilgisu
Erdoğan Gümüşkaya
Feridun Alagaş
Ferruh Öven
Fuat Uzun
Gürbüz Aydın
Nezih Özenir
Coşkun Topçuoğlu
Naim Atasoy
Numan Yavalar
Oğuz Kandemir
Erman Çeliker
Hikmet Güldiken
Ömer Yılmaz Aytaç
Savaş Poyraz
Sabahattin Basmacı
Sami Olgaç
Uran Bilgisu
Secat Genç
Metin Kozluca
Yıldırım Kandemir
Namık Tanaydın
Nuri Başol
Yusuf Bilgisu
Özkan Tüzer
Erhan Demir
Melih Özemek
Bülent Özer

11 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR