Şirinoğlu ve İspirli okul projesini yerinde inceledi

Körfez Petkim İlköğretim Okulu fiziki mekanın yetersizliği sebebiyle yıkılacak. Petkim Sosyal Tesisleri sahasında Türköz İnşaat tarafından günün ihtiy...

BÜYÜT

Körfez Petkim İlköğretim Okulu fiziki mekanın yetersizliği sebebiyle yıkılacak. Petkim Sosyal Tesisleri sahasında Türköz İnşaat tarafından günün ihtiyaçlarını karşılayacak modern projeyle yapılacak olan 40 derslikli bina için çalışmalar başladı.

Körfez İlçe Yarımca’da yaklaşık yarım asırlık başarılı geçmişiyle sembol olan Pektim İlköğretim Okulu, sürekli artan öğrenci mevcudu ve fiziki yetersizliği nedeniyle artık ihtiyacı karşılayamaz duruma geldi. Bu nedenle Pektim Sosyal Tesisleri sahasında inşası devam eden Körfez Belediyesi Hizmet Binası’nın alt tarafındaki alanda Türköz İnşaat tarafından yapılacak olan yeni okul binası için çalışmalar başladı.

BİLGİ ALDILAR

Bu nedenle Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Nevzat İsprli, Müdür Yardımcısı Ali Osman Karabayır ve Körfez Milli Eğitim Müdürü Hurşit Ekinci önceki gün inşaat alanına gittiler. Burada Türköz İnşaat yetkililerinden çalışmalar konusunda ayrıntılı bilgi aldılar. Modern eğitimin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak anlayışla hazırlanan proje ile Pekti İlköğretim Okulu yeni binası bodrum üstü dört katlı olacak. 40 derslik, kütüphane, laboratuar, idari bürolar, çok amaçlı salon, kapalı spor salonu gibi bölümleriyle yaklaşık 10 bin metrekare kullanım alanını kapsayan olan okulun gelecek ders yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

19 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR